Google+ Profilimi Nasıl Silerim
8 Şub, 2016 2:18 tarihinde eklendi

Google+ Profilimi Nasıl Silerim

Google+ Profilimi Nasıl Silerim

Google+ profilinizi ne olsa da silmenizi tavsiye etmesem de bir zamanlar Facebook’a rakip olma iddiasıyla çıkmış olan Google’un sosyal paylaşım platformu, Facebook ve Twitter’dan sıkılmış sosyal ağ kullanıcısı için bir nebze olsun ilaç olmuş platformdur. Daha çok kullanıcılar tarafından çektiğim fotoğrafları paylaşmak adına bir fotoblog gibi kullanılan ve yüklenen oyun veya uygulamalara hızlıca kayıt olmanızı sağlamaktan öteye geçememiştir. Son dönemlerde tasarımın değişikliğine gidilmiş olup beğendiğim fakat verimli bir biçimde +1’lediğim mesajlara rahatça listeleyemedim ve buna bir anlam veremedim ayrıca bildirim özelliği pratik kullanım için tam olarak kullanıcı dostu bir alt yapıyı sağlayamadığı için popüler olamayan bu ağdan sizde benim gibi kurtulmak isteyebilirsiniz. Bu makalede anlatacağımız Google+ hesabınızı silme işleminde sadece Google+ hizmetiniz etkilenecektir, diğer kullandığınız Google hizmetleri etkilenmeyecektir.

Google+ profilinizi silme

Artık Google+’yı kullanmak size gereksiz geliyorsa ve silmek istemiyorsanız. Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda http://plus.google.com/downgrade adresine gidin ve silmek istediğiniz Google+ hesabınızla bağlantılı bilgilerinizle oturum açın.

Google+ Profilimi Nasıl Silerim

En altta Diğer Google ürünlerinde de takip ettiğim herkesten takibimi kaldır ve Gerekli ifadesinin yanındaki onay kutularını tıklayıp ve seçin. Yukarıda anlattığımız gibi talimatları uyguladığınız halde silmek istediğinizden başka hesap görüyorsanız, aşağıdaki alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz.

Android Uygulaması Kullanarak Silin

google-profilimi-nasil-silerim-1

Google+ uygulamasını açın Ayarlar’a sekmesini yavaşça dokunun. Silmek istediğiniz hesabın adına Google+ Profilini Sil tıklayın ve Tamam dokunun. Sayfanın en altına inin ve Gerekli ifadesinin yanındaki kutuya dokunun ve seçili hizmetleri kaldırın tıklayın.

Bilgisayar Kullanarak Silin

Google+ sayfasına girmek için https://plus.google.com/ adresine gidin ve sol alt köşedeki açılır menüde Ayarlar tıklayın.

google-profilimi-nasil-silerim-2
Google+ Profilinizin Silin tıklayın ve yukarıda Google+ profilinizi silme başlığında anlattığım gibi aşamaları tamamladığınızda profiliniz silinmiş olacaktır. Herhangi bir sorun yaşarsanız konu altında yorumlarda lütfen bildirin.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *