Hazırladığınız Proje Google Fonts Ekleme
10 Ara, 2018 16:27 tarihinde eklendi

Hazırladığınız Proje Google Fonts Ekleme

Hazırladığınız Proje Google Fonts Ekleme

Google Fonts Nedir?

Google tarafından yazılımı sağlanan, Fonts seçenekleri sayesinde insanların fazladan uğraşıya ihtiyaç duymaksızın hazırladığın projelere Google Fonts ekleyin seçeneğini kullanarak, yazı tipi, şekli, boyut ve içeriğini düzenleme fırsatı sunulmaktadır. Bu sayede büyük bir uğraşı gütmeksizin, hazırladığınız alanın arka planında kodlamalarda yapacağınız değişikliği kopyala yapıştır yaparak, zaman ve emek tasarrufunda bulunmanız mümkün olmaktadır. Google Fonts için, arama motorunda, open sans bulunarak uygun içeriklere ulaşabilir, değişiklik ve yenilik yapabilirsiniz.

Google Fonts Ekleme

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. İnsanlar kendilerine ait alanlar ve kendine özgü içerikleri saklamak ya da paylaşıma sunmak amacıyla internet siteleri kurmakta ve birçok faaliyetlerini bu şekilde yürütmektedirler. Bu konularda uzman olan kişilerin yanı sıra günümüzde birçok insanın yazılım konularını merakla takip ederek uygulamaya çalıştıkları görülmektedir. Şimdi hazırladığın projelere Google Fonts ekleyin konusu üzerine duralım. Site kurulduktan sonra o siteye özgü içeriklerin, eklenmesi ile beraber site içeriğinin daha zenginleştiği ve beğenilme ihtimalinin arttığı görülür. Peki bu konuda nasıl yardım alabiliriz? İnternet içeriklerini zenginleştirerek profesyonel anlamda bir kurulum sağlamak için çeşitli yöntemleri biliyor ve uyguluyor olmak gereklidir. Bununla beraber sunulan video ve yazılar ile de eksik olunan konularda bilgi sahibi olamk arık daha kolay olmaktadır. Yazımızda bu konu üzerinde duracağız.

Hazır Projeye Google Fonts Ekleme

Öncelikle Header menü ve hazır içerik oluşturulan bir web alanına, Google Font eklemek için, arama motoruna Google Font yazılır, çıkan ekranda Open Sans ekranı seçilir. Çıkan ekranda Normal, Light ve Semi Bold sekmeleri tıklanır. Türkçe karakter için Latin Extended hanesine hemen alt kısımda sekme konulur. Ardından sayfanın 3. Başlığının yanında bulunan kod seçilir. Stil kodun altına eklenir. Kodun içerisine gerekli açıklamalar yazıldıktan ve kapatılıp başlatıldıktan sonra, hazırlanan içerikteki değişim isteklere uygun olarak hazırlanmış olacaktır. Open Sans en çok tercih edilen ve kullanılan Google Fonts olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca Latin Extented seçeneği daima seçilmelidir. Bu sayede Türkçe karakter kullanımı mümkün olabilecek, uyarı olmaksızın karakter kullanımı mümkün olacaktır. Hazırladığın projelere Google Fonts ekleyin işlemi için bu aşamalar kullanılabilir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *