AdWords nedir? AdWords kelime tespiti nasıl yapılmalı?
24 Şub, 2016 10:03 tarihinde eklendi

AdWords nedir? AdWords kelime tespiti nasıl yapılmalı?

AdWords nedir? AdWords kelime tespiti nasıl yapılmalı?

AdWords nedir? AdWords kelime tespiti nasıl yapılmalı? AdWords, Google tarafından desteklenen ve tüm dünya ya kolaylıkla reklam vermenize yarayan sistemin adıdır. Reklam veren insanları bir arada toplamayı amaç edinmiş bu sistem. Google tarafından yapılmış ve hala desteklenmektedir. Milyonlarca müşterisinin olduğu düşünülen bu sistem de gerçekten reklam verdiğinizi kolaylıkla hissedebilirsiniz. AdWords profesyonel reklam yönetim paneli ile sizi oldukça etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

Adwords üzerinden verdiğiniz reklamlar sadece Google üzerinden yayınlanmaz aynı zamanda buna paralel olarak çalışan AdSense sitemi sayesinde hitli ve kaliteli sitelerde reklamlarınız yayınlanır. Bu sistemin sahibi yine Google’ın tam olarak kendisidir. Dünyanın en iyi tbm oranına sahip olduğu söylenen reklam sistemine günde binlerce site katılmakta ve AdWords reklam ağı her geçen gün değer kazanmaktadır.

Adwords bir Google hizmeti olmasın karşın bütçeniz az bile olsa sistem içerisine reklam verebiliyor olmanız oldukça güzel bir özelliğidir. Aynı zamanda reklamlarınızın görüntülenmesi için Google sizden herhangi bir şekilde ücret talep etmesi söz konusu bile değildir. Tamamen tıklama başına ücret tarifesi geçerlidir.

AdWords reklam çalışma sistemi kelime bazlıdır. Anahtar kelime yani keywords olarak ifade edilir. Bir keyword için binlerce reklam veren sıraya girer ve tbm oranı bu oranda düşer. Eğer Adword kelime tespitini iyi yaparsanız reklamınız milyonlarca kullanıcıya daha ucuz maliyetle tıklatılmış olur.

Peki, AdWords kelime tespiti nasıl yapılmalı?

Öncelikle Google’ın kalitesinden söz etmek gerek. Sizin doğru şekilde kelime tespiti yapabilmeniz için kendine ait bir sistem geliştirmiş ve kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmuş. Bu gerçekten bir nimet değerinde bir hizmet. Bu hizmet sayesinde geçmiş anahtar kelimelerin istatistiklerini görebilir, sizin için hazırlanmış AdWords anahtar kelimelerinden beğendiğiniz olursa seçebilir. Üstüne üstlük mevcut AdWords mevcut kampanyalarını gözler önüne süren bir sistemdir. Aynı zamanda rekabet olarak yüksek ve bütçenize uygun AdWords anahtar kelimelerini içerisinde barındırır. Eğer çok merak ettiyseniz buradan https://adwords.google.com.tr/keywordplanner ücretsiz olarak AdWords anahtar kelime planlama servisine ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *