Adwords ile İlk Sayfa Ve Kelime Aracı Kullanımı
1 Oca, 2016 12:53 tarihinde eklendi

Adwords ile İlk Sayfa Ve Kelime Aracı Kullanımı

Adwords ile İlk Sayfa Ve Kelime Aracı Kullanımı

Google’ın reklam servisi olan Google Adwords’ta ilk sayfada yer edinmek hayal değil. Fakat her şeyden önce terminolojiye hakim olmalısınız. İlk sayfa tahmini teklifi nedir bilmeden, SEO terimlerini iyi bir şekilde anlamadan Google’da sitenizin ilk sayfada yer almasını isterseniz, hata yapmış olursunuz ve bu isteğiniz kayda değer bir istek olmaz. Bu nedenle her şeyden önce ilk sayfa tahmini teklifi gibi bu konuda kritik öneme sahip olan terimleri iyi bir şekilde öğrenmelisiniz.

google-adwords-ilk-sayfa-ve-kelime-araci-kullanimi-1

Yüksek Değil, Güzel Bir Teklif Vermelisiniz

Google Adwords servisinde en önemli şey, yukarıda da sıkça bahsettiğimiz ilk sayfa tahmini teklifi… Bu teklif oranını belirlerken yüksek miktarlar yerine, uygun miktarları tercih etmelisiniz. İlk sayfada yer almak için yüksek miktarlar vermek zorunda değilsiniz. Uygun fakat mantıklı teklifler, Google tarafından daha fazla değerlendirilecektir. Bu nedenle verdiğiniz teklifin amaçladığınız başarıya uygunluğunu sıkça sorgulayın. Düşük geleceğine ya da fazla geleceğine inandığınız bir teklifi Google’a götürmeyin.

İlk Sayfa Hayal Değil

Google Adwords ile ilk sayfa birçok kişiye hayal gibi gözükse de çok uygun fiyatlarla ilk sayfada yerinizi edinebilirsiniz. Verdiğiniz teklifin Google tarafından önerilen teklif ile paralel olması, sizi Google nezdinde ön plana çıkartacaktır ama bu elbette ki yetmez. Şansınızın da yaver gitmesi gerekir ki sizinle aynı alanda reklam vermek isteyen diğer kuruluşların teklifine karşı üstün gelebilesiniz.

Adwords Kelime Aracı Nedir?

Google Adwords reklam aracından tam verim alabilmek için reklamınıza en uygun, insanların en fazla aradığı keywordu bulmanız gerekir. Ancak bu şekilde sitenizin veya satacağınız ürünün tanıtımını daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Google Adwords kelime aracı, bu işlemi sizin adınıza halleden, dönemlik olarak reklamına en uygun keywordleri sizlere gösteren, Google üzerinden en fazla aranan reklamınıza uygun keywordleri analiz eden özel bir programdır.

Google Adwords Kelime Aracını Neden Kullanmalıyız?

  • Google adwords kelime aracı arama motoruna daha hakim, verilerle çalışan ve tam verimli işlem için hazırlanmış özel bir sistemdir. Manuel keyword tahminine oranla daha iyi bir sonuç çıkmasını sağlar.
  • Sizi tahmin etme, yeni keyword arama ve uygun keyword bulmak için araştırma yapma gereksiniminizi azaltır. Bu şekilde sitenize daha fazla zaman ayırmanız için olanak oluşturur.
  • Google adword kelime aracı günün her saatinde aktif olarak çalışan bir programdır. Anlık olarak keyword takibi ve araştırması yaptığından, günlük olarak yeni keywordlerin hesabınıza eklenmesini sağlar.
  • Google adwrods, Google arama motoru üzerinde keywordlerin aranma oranlarını da anlık olarak takip eder. Yükselme potansiyeli yüksek keywordleri anında bularak sizlere daha önce kullanılmamış keywordlerle rakiplerinizi geride bırakma şansı verir.

Anahtar Kelime Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Adwords anahtar kelime aracının kullanmak için öncelikle Adwords hesabınızın olması gerekmektedir. Adwords hesabınız var ise bu hesaba girerek, anahtar kelime arama kısmından gerekli ayarlamaları yapmanız gerekir. Bu ayarlamalaı reklamlarınızın hitap etmesini istediğiniz kitleye ve ülkeye göre yapmalısınız. Ayarlama kısmından ülke ve dil bilgisini seçmeli, gerekli bilgileri yazdıktan sonra arama kısmına geçmelisiniz.

Arama kısmından size uygun anahtar kelimeyi bulabilmek için sitenizin web adresini bu kısma girebilirsiniz. Bu şekilde siteniz için en uygun keywordleri bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra satacağınız ürün veya siteniz için keyword arıyorsanız, bunlarla alakalı uygun bir keyword girerek, yeni ve uygun türetilmiş keywordleri de anında öğrenebilirsiniz. İşlemleri tamamladıktan sonra karşınıza çıkacak detaylı istatistik ve keyword sütunundan uygun keywordlerle işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Anahtar kelime aracında karşınıza çıkan sonuçları ‘’Görüntülenecek Sütunları Göster’’ kısmından istatistik halinde görebilirsiniz. Bu istatistikte yer alan sonuçları dilediğiniz gibi azaltabilir ya da yenilerini ekleyebilirsiniz. Yeni keywordler eklemek yada bulabilmek için tekrardan aratma yapabilir, sütunlarda ayarlama yapmak için ‘’Sütun’’ kısmına tıklayarak işlem yapabilirsiniz. Google Adwords kelime aracında firmalar tarafından az kullanılan, rekabeti az kelimeleri de bularak, istatistiklerine bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *