Google Adwords Kuponu Nedir?
13 Şub, 2016 0:04 tarihinde eklendi

Google Adwords Kuponu Nedir?

Google Adwords Kuponu Nedir?

Google Adwords reklamcılığında etkin olarak kullanılan kampanyalı kuponlar mevcuttur. Bunlar, toplu olarak yahut teker teker Google tarafından sizlere tahsis edilebilir. Toplu olarak almanın pek çok yolu mevcuttur ancak ne kadar yasal oldukları muammadır, bu sebepten insanlar Google webmaster tools’a kayıt olduktan kısa süre sonra kullanımları için ilk kodunu Google tarafından alabilirler.

Google Adwords Kuponu Ne İşe Yarar?

Google Adwords kuponlarınızı, reklamcı olmak için kullanabilmeniz ve sitelerinizi ilgi alanı olan ziyaretçilere reklam yolu ile gösterebilmeniz mümkün. Adwords yolu ile, pek çok ziyaretçi sitenize girebilir hatta ilgisini çekerse; sitenizi sık kullanılanlara dahi ekleyebilir. Normal fiyatlarla Adwords’te reklam vermek epey pahalı iken, Adwords kuponu aracılığı ile yapabileceğiniz bir işlemde, fiyat yarı yarıya düşüşe uğrar. Bu da dolayısı ile, hem ucuza hem de avantajlı bir işleme denk gelir.

Google Adwords Kuponu Nasıl Bulunur?

Yeni bir webmaster iseniz ve sitenizi webmaster araçlarına henüz kaydetti iseniz, kısa süre içinde size bir kampanyalı adwords kuponu tanımlanacaktır. Ancak, siteniz yeni değil de; eskiyse, webmaster araçlarına epey zamandır da kayıtlı ise; bedava bir adwords kuponu bulmanız zor olabilir. Belli başlı webmaster forumlarında kuponlar bazı zamanlarda dağıtılabiliyor. İnsanlar, bu kuponları kullanmadığı vakitlerde satmayı ya da dağıtmayı ücretsiz olarak tercih edebiliyorlar. Bu gibi durumları yakalarsanız, bir Adwords kuponu sahibi olabilirsiniz.

Bunların dışında, belli başlı Adwords danışmanlık şirketleri de mevcut. Kendiniz, Adwords ile uğraşacağınıza hemen hemen aynı paraya bir Adwords danışmanı tutabilir, hem zahmetsiz bir şekilde reklam girişlerini yaptırabilir hem de oldukça kolay bir şekilde sitenizi insanlara yayabilirsiniz.

Adwords Kuponları İşe Yarar mı?

Günümüzde, oldukça meşakkatli bir program olan Adblock tarzı betikleri kullanan oldukça fazla insan var. Adblock ve türevindeki programlar sadece reklamları değil, aynı zamanda adwords’e dayalı reklamları da engelleyerek sitenizin reklamını engelleyebiliyor. Bu sebepten, son yıllarda reklamlardan alınan verim oldukça düşmüş durumda, ancak her şeye rağmen; Adwords reklamları hâlâ etkin ve geçerli bir ziyaretçi kazanma yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *