YouTube Özel Mesaj Özelliği Eklendi
29 Ağu, 2017 15:12 tarihinde eklendi

YouTube Özel Mesaj Özelliği Eklendi

YouTube Özel Mesaj Özelliği Eklendi

YouTube yeni gelen güncelleme ile özel mesaj özelliği ve sosyal medya sitelerinde olduğu gibi arkadaş eklemeyi aktif hale getirdi. YouTube kişileri şu anda yalnızca YouTube uygulamasında üzerinden destek verse de uygulama tutarsa ilerleyen dönemde masaüstü bilgisayarlarda da bu özelliği göreceğimize inanıyoruz. Genel olarak bu özellik YouTube mevcut kişilerinizde bulunan arkadaşlarınıza, YouTube uygulaması üzerinden video paylaşıp bire bir sohbet edebilmenize imkan sağlayacak yani bundan sonra Youtube uygulamanız üzerinden arkadaşlarınıza özel mesaj olarak video gönderebileceksiniz. YouTube özel mesaj özelliğini kullanmak için birazdan anlatacağım daveti gönderip veya alıp kabul ettiğiniz zaman YouTube kişisi olarak eklenecektir. Video paylaşabilmeniz için alıcının davetiyenizi kabul etmesi gerekir. Alıcıların davetinizi kabul edebilmek için YouTube mobil uygulamasına ve bir Google hesabına sahip olması gerekir. Yeni gelen özelliği artık eklediğiniz kişi veya kişilerle kullanmaya başlayabilirsiniz. YouTube’da kişi ekleme özelliğinin kullanmak için aşağıdaki anlatımı adım adım takip edin.

Yukarıda görüldüğü gibi uygulamanızı güncelleyin ve Paylaşılanlar sekmesine tıklayın.

Açılan Paylaşılan sayfasından sağ üst köşede yer alan Kişileri görüntüle‘yi tıklayın.

1. Numaralı kısımdaki Tümünü Görüntüle deyince daha önceki eklediğiniz arkadaşlarınızı görebilirsiniz Tanıyor Olabilecekleriniz sekmesindeki 2. Tümünü Görüntüleye tıklayınca Google hizmetlerinde etkileştiğiniz veya tanıyor olabileceğiniz kişiler yer almaktadır direk istek gönderilebilirsiniz. 3. kısımda ise Yeni kişi eklemek için davetiye kodu almanızı sağlayan Davet Bağlantısını Gönder dokununca aşağıdaki gibi bir menu içinde size ait link çıkacak bunu kopyalayıp arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Davetiye Gönder tıklayarak daha fazla kişi eklemek için telefon listenizdeki kişilere kısa mesaj yoluyla veya istediğiniz bir uygulama aracılığıyla davet bağlantısı olarak gönderin.

4. Davetleri telefon listenizdeki kişilere kısa mesaj yoluyla veya istediğiniz bir uygulama aracılığıyla davet bağlantısı olarak gönderin. Ayrıca unutmamanız gereken en önemli detay ise gönderilen davetler kabul edilmediği takdirde davet bağlantılarının süresi 72 saat içinde dolar ve geçersiz hale gelir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *