Youtube İle Para Nasıl Kazanılır?
20 Mar, 2019 23:36 tarihinde eklendi

Youtube İle Para Nasıl Kazanılır?

Youtube İle Para Nasıl Kazanılır?

Başlangıç ;

İlk öncelikle Youtube üye olmanız gerekiyor, ayrıca Youtube ortağı olmanız gerekiyor yani Google’ın reklam yerleşimine izin vermeniz gerekiyor.

İlk Adım ;

Başlangıç adımından sonra ise, hizmet kullanım şartlarını kabul etmeniz gerekiyor ve hesabınız onaylanır. Hesabınız onaylandıktan sonra, “videodan para kazan” buttonu oluşacaktır, Bu buttona tıkladıktan sonra önemli bir ayar sayfası çıkacaktır, bu adımda sizden videolarınızın altında hangi tür reklam olacağını seçmenizi istiyecektir sizden Youtube, Bu reklam ayarlarını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Reklam seçimini yaptıktan sonra Youtube nin onayına göndereceksiniz, Youtube onayladıktan sonra her videonuzun yanında ($) dolar simgesi çıkacaktır, Yani para kazanmayı açtığınız videolarda bu ($) dolar işareti çıkar anlamı ise, videonuz para kazanmaya açıktır anlamına gelir.

İkinci Adım (Deneme Süresi) ;

Youtube nin size verdiği 1 yıl deneme süreniz mevcuttur, Bu 1 yıl içinde 1.000 takipçiye ve 4.000 saat izlenme süresine ulaştığınız zaman reklamlar otamatik olarak aktif olucaktır, Yani para kazanmaya başlıyacaksınız, Kazandığınız ücretin ödenmesi için bir alt limit olucaktır o alt limite kadar ulaşmanız gerekecektir, Yani 1 ayda en az 100 dolar para biriktirirseniz ödeme alırsınız, Ancak biriktiremezseniz kazandığınız para bir sonraki aya devreder.

Birkaç Öneri Verelim ;

Youtube de ünlü olan ve en binlerce,milyonlarca izlenen kişiler yani Youtuber’lar yaptığı açıklamalara göre, birkaç saatlerini video öncesi hazırlık yaparak geçiriyor ve video çekiminde yaklaşık 2-3 saat zaman harcıyorlar, Video içeriğine göre bu saat uzuyor veya kısalıyor. Ayrıca bu Youtuber’lar video çekmeye başladıklarında, üzgünlüğe ve başaramayacaklarını düşünseler de kararlı olarak bu işi devam ettirmişlerdir ve başarılı olmuşlardır, Sizlerde özgün içerikler ve eğlenceli içerikler üreterek ve kararlı olursanız sizde BAŞARA BİLİRSİNİZ!

Her Zaman Kararlı Olun;

Video içeriklerinizi her zaman özgün tutun ve kararlılığınızı eksik etmeyin, Yine youtuber’ların yaptığı açıklamalara göre her hafta içi her gün video yüklediklerini belirtiyorlar, Ayrıca videolarınıza gelen yorumları okumak ve takipçileriniz ile iletişim halinde olmak bu işin en önemli maddelerinden biridir,  Takipçilerine değer vererek takipçilerinizi kendinize bağlıya bilirsiniz ve bir kemik kitle oluşturmuş olursunuz, Bu kitle sizin için çok önemlidir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *