Yeni Ürün Inbox by Gmail
28 Mar, 2019 10:18 tarihinde eklendi

Yeni Ürün Inbox by Gmail

Yeni Ürün Inbox by Gmail

Gmail Yeni Özelliğine

Google, etkileşimli e-posta özelliğini Gmail tarayıcı kullanıcıları için yayınlamaya başladı. Bu özellik ile birlikte şirketler ve kullanıcılar, daha fazla etkileşim içeren e-postalar gönderebilecek. AMP (Accelerated Mobile Pages) özelliğini kullanacak olan Google, bu sistemi geliştirebilmek için bir çok şirketle ortak çalışmalar yaptı.

Şirketler, etkileşimli e-posta özelliğini Despegar, Bookingcom, Doodle, Ecwid, Freshworks, Nexxt, OYO Rooms, Pinterest ve RedBus gibi platformlarda kullanabiliyor. Bu platformlar arasından en popüler olan Pinterest adlı sosyal ağ açısından bakacak olursak etkileşimli e-posta özelliği sayesinde Pinterest, gelen kutunuzdan yeni paylaşımları daha rahat keşfetmenize ve bunları kolaylıkla kaydetmenize olanak sağlıyor. Farklı işletmeler bu özelliği farklı şekillerde kullanacak olsa da, genel olarak bakıldığında Gmail gelen kutusu içerisinde sadece birkaç tık aracılığı ile işlemleri halledilebiliyor. Bu özellik, tanıtılacak olan yeni sistemin en önemli özelliği olarak göze çarpıyor. Google, şu an için Gmail’in tarayıcı sürümüne gelen bu özelliğin çok yakında mobil cihazlara da geleceğini söyledi. Özellik iOS ve Android platformlarında kullanılabilecek olmasına karşın net bir tarih vermek şu an için mümkün değil. G-Suite kullanan işletmeler ise birkaç gün içerisinde admin panelinde etkileşimli e-posta özelliğini aktif edebilecek.

Yeni Ürün Inbox by Gmail

Inbox ürününü nerede kullanabilirim? Inbox’tan en iyi, uygulamayı e-postalarınızı kontrol ettiğiniz her yerden kullanırsanız yararlanırsınız. Inbox’a inbox.google.com adresinden, Google Play’den ve App Store’dan ulaşabilirsiniz.

Nasıl Hatırlatıcı eklerim? Önce sağ alt taraftaki kırmızı oluştur düğmesine, ardından da mavi Hatırlatıcı simgesine hafifçe vurun.

Inbox ve Gmail’i kullanmaya devam edebilir miyim? Elbette. Tüm e-postalarınız hâlâ Gmail’dedir ve Gmail’de durmaya devam edecektir. Ancak, kullanım süreniz arttıkça Inbox ürününden daha iyi performans elde edersiniz.

Geri bildirim verebilir miyim? Evet, lütfen. Menüyü açıp etiketlerinizin altına doğru ilerleyin. “Yardım ve Geri Bildirim”e hafifçe vurarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Inbox, Gmail’in yerini mi alacak? Endişelenmeyin, Gmail bir yere gitmiyor. Inbox, Gmail’in yanı sıra tasarlanmış ve geliştirilmiş yeni bir deneyimdir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *