Yeni Gmail Hesabı Oluştur
13 Eyl, 2019 14:16 tarihinde eklendi

Yeni Gmail Hesabı Oluştur

Yeni Gmail Hesabı Oluştur

Gmail Nedir?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile en çok kullanılan haberleşme aracı e-posta olmuştur. Özellikle çalışanlar başta olmak üzere, öğrenciler ve hemen herkes mail ile iletişim kurmaktadır. Günümüzde en hızlı şekilde iletişim sağlayan kanallardan biri olan e-posta hizmetini veren gmailin kullanımı da çok kolaydır. İnterneti olan ya da bir şekilde internete bağlanabilen herkes gmail hesabı oluşturabilir.

Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Gmail hesabı bulunmayan ya da yeni hesap satın almak isteyen kişiler için internet üzerinden gmail hesabı oluşturmak çok kolaydır. Peki, yeni gmail hesabı nasıl oluşur? Bu işlem için öncelikle internetin bağlı olduğu cep telefonu, tablet ya da Laptop kullanılarak arama motoruna yeni gmail hesap oluştur yazmak gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra açılan sayfa üzerinden sizden istenen bilgileri doldurarak kolayca gmail hesabına sahip olabilirsiniz. Bir kişinin birden fazla gmail hesabı bulunabilir. Bunun için ayrı kullanıcı ismi ve şifre belirlemek gerekir.

Yeni gmail oluştur sekmesine tıkladığınızda, sizden istenen bilgiler, ad, soy ad, e-posta adresi, şifre, doğum günü tarihi, cep telefonu numarası ve mevcut e-posta adresidir. Bu bilgiler girildikten sonra yeni gmail hesabı aktive edilmiş olacaktır.

Gmail Oturumu Açma

Gmail hesabı açıldıktan sonra gmaile giriş yapmak için gerekli olan işlem e-posta adresi ve şifrenin doğru girilmesidir. Hesap açılırken size ait tüm bilgiler girildiği için, gmail bu bilgileri saklı tutar. Bir daha girmenize gerek kalmaz. Eğer farklı hesaplarınız var ise en son açılan gmail hesabına giriş yapmak isterseniz doğru maili seçerek ve doğru şifreyi yazarak yeni gmail oturum aç işlemi gerçekleşmiş olur.

Gmail Oturumu Kapatma

Gmail oturumunu açık bırakmak özellikle iş yaşamında doğru bir tercih olmayabilir. Mailerinizin gizliliği önemli bir konu ise bilgisayarın başından kalkmadan önce muhakkak oturumun kapatılması gerekir. Bu işlemi gmail sayfanızın sağ üst köşesindeki profil resminizin olduğu bölüme tıklayarak en altta bulunan oturumu kapat sekmesinden gerçekleştirebilirsiniz.  Bu süre zarfında hesabınıza mail düşmeye devam eder. Tekrar gmail oturumu açıldığında gelen tüm maillerinizi görme şansınız olacaktır. Bu mailler okunmamış olarak göründüğünden kolayca maillerinizi birbirinden ayırabilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum

Yeni gmail oluştur sekmesine tıklayarak yeni hesaplarını satın alan kişilerin, eğer birden fazla hesapları var ise şifre unutmak gibi sorunlarla karşılaşması mümkün olmaktadır. Şifre unutulduğunda hesaba giriş yapılamadığı için sorunlarla karşılaşılır. Bu nedenle her gmail oturum aç bölümünün alt bölümünde şifremi unuttum bölümü bulunur. Şifremi unuttum bölümüne tıklayarak eski şifrenizi girip yeni şifre oluşturmanız sağlanmaktadır.

Gmailin Yeni Özellikleri

Gmail her yeni güncelleme ile yeni özellikler getiren önemli bir uygulamadır. Eğer gmailin eski bir kullanıcısı iseniz sık sık güncellemeler yaparak bu özelliklere kolayca ulaşabilirsiniz. Gmail hem mail gönderimini sağlarken, bu işlemin yapılmasında kolaylıklar sunar. Postaların gözden kaçmasını engellemek adına küçük hatırlatmalar sunmaktadır. Artık e-postaları daha hızlı yanıtlayabilmek adına akıllı yanıtlama özelliği de devreye girmiştir.

Mobil cihazlarda eğer yeni gmail kur seçeneği tıklanarak gmail hesaplarınızı kullanıyorsanız, e-postalarınız ile ilgili daha sık bildirimler gelecektir.

Gmail hesaplarınıza olumsuz kaynaklı mailler geliyor ise bun mailleri açmadan silmeniz için ilgili maile kırmızı uyarı metinleri gelecektir. Ayrıca yine yeni gelen bir özellik ise gizli mod sayesinde postaların içeriklerinin kopyalanması ve indirilmesi engellenmiştir. Bu şekilde gizliliği bulunan önemli bilgilerin kopyalanması engellenmiş olur.

Gmaile gelen en farklı ve kullanılabilir özelliklerden biri de geçici e-postalardır. Bu e-postalar sayesinde mail gönderildikten bir süre sonra alıcıdan mail silinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. ruveyda

  hesap açamiyurum

  • access_time 29 Şub 2020, 13:15
  • Cevapla
  • Melik

   Ne gibi sorun yaşıyorsunuz yardımcı olmak isteriz.

   • access_time 29 Şub 2020, 13:25
   • Cevapla