Kaydol Gmail
18 Tem, 2019 17:27 tarihinde eklendi

Kaydol Gmail

Kaydol Gmail

Gmail Hesabı Nedir?

Teknolojinin bize sağladığı hızlı ve kolay haberleşmenin en fazla kullanılan yollarından bir e-postadır. E-posta ile hızlı haberleşme, bilgi paylaşımı, resim veya dosyaların gönderilmesi gibi işlemler kolaylıkla yapılabilir.

İster bireysel isterse kurumsal iletişimin en popüler yolu olan e-posta kaydol Gmail yolu ile kolayca sağlanabilir. Google ücretsiz olarak kullanıcılarına sağladığı bu dijital haberleşme yolunu Google Play, Google Drive, Youtube gibi diğer platformlarda da hesap açmak için kullanabilirsiniz.

Bir e-posta hesabı almak istiyorsanız yapmanız gereken hiç de zor değil. Google arama çubuğuna kaydol Gmail yazmanız yeterli. Gmail hesabı oluştur, gmail oturum aç linklerinden birine tıklayın. Linkler sizi “Google Hesabı Oluşturma” sayfasına yönlendirir. Google hesabını aldığınızda hem gmail hem de diğer Google uygulamalarında kullanacağınız bir şifreye sahip olursunuz.

Google Hesabı Nasıl Alınır?

Google hesabı oluşturma sayfasında bulunan sekmelere gerekli bilgileri girin ve yönlendirmeleri takip edin. Kullanıcı adı ve şifre oluştururken harf, rakam ve sembolleri karışık olarak kullanmanız gerekir. İşlemleri tamamladıktan sonra hesabınız açılır ve bu hesabı gmail oturumu açmak için kullanabilirsiniz.

Gmail Oturumu Açmak

Her hangi bir bilgisayardan, tablet veya cep telefonundan gmail oturumu açabilirsiniz. İsterseniz cihazlara gmail hesabınızı ekleyerek, isterseniz gmail.com adresinden giriş yapabilirsiniz. Gmail.com adresinde karşınıza çıkan ekranda ”bir hesap seçin” ya da “başka bir hesap kullan” seçenekleri çıkar. Hesabınız bilgisayarda ekli ise üstüne tıkladığınız şifre ekranı çıkar. Daha önceden oluşturduğunuz şifreyi girerek oturumu açarsınız.

Genel olarak kullanılan bir bilgisayarda oturum açıyorsanız oturumu kapatmadan bilgisayarın başından ayrılmamaya dikkat edin. Kaydol Gmail uygulamaları ile gmail ayarlarını değiştirme, kişiselleştirme, Google ürünlerini yan yana kullanma gibi seçeneklere de ulaşabilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum

Gmail şifrenizi unuttuysanız Google hesabınızı açarak “Sorun Giderme” bölümünde şifremi unuttum sekmesini tıklayın. Karşınıza bir kurtarma sayfası çıkacaktır. Telefon numaranızı ya da kurtarma e-posta adresini girmeniz gerekir. Sonra ileri deyin ve yönlendirmeleri takip edin. Telefonunuza veya kurtarma adresine bir kurtarma şifresi gelecektir. Bu şifre ile oturumunuzu açarak şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ya da diğer kurtarma seçeneklerini deneyebilirsiniz.

Google şifresini unutma hemen herkes için telaş oluşturacak bir durumdur. Bu kapsamda pek çok şey yapılabilineceğini biliyor olmak; rahatlatıcı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Google yardım sayfasını kullanarak da hangi konuda yardım almak istiyorsanız, yönlendirmeleri takip ederek bilgi edinebilirsiniz. Gmail kullanımı hakkında gerekli, ayrıntılı ve güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *