Gmail Türkçe Yapma
16 Şub, 2019 15:09 tarihinde eklendi

Gmail Türkçe Yapma

Gmail Türkçe Yapma

Gmail Mesaj Kutusu Özelleştirme

Kullandığımız tüm cihazlarda, uygulamalarda ya da oyunlarda kendi kişisel zevkler doğrultusunda değişiklik yapmaktayız. Basit renk değişimlerinden klavye seçeneklerine kadar kullanımı etkileyen tüm unsurlar zamanla değişikliğin bir parçası haline gelmektedir. Yapmış olduğu tüm platformlarda kişisel kullanım önemseyen Google, mesajlaşma ürünü olan Gmail’de de bu prensibini devam ettirmiştir. Kişilerin kendi tasarımları doğrultusunda özel Gmail görünümü oluşturmalarına izin veren Google, halen de yenilikler ile kullanıcılarına daha fazla özgürlük tanımaktadır. Gmail giriş sayfası ve mesaj yazma kutusu ile ilgili birçok değişiklik hakkı kullanıcılara sunulmaktadır.

Gmail Dilini Ayarlamak

E-postaları ile ilgili tasarrufta bulunmak isteyenler için gmail giriş yap aşaması ilk aşama olarak gözükmektedir. Gmail girişi yapanların karşılaştıkları sorunlardan ilki Gmail ara yüzünün farklı dilde olmasıdır. Gmail giriş Türkçe olmadan yapılmış ise bunu Türkçeye çevirmek için küçük işlem sıralaması gerekir.

En sağda bulunan ayarlar düğmesine tıkladıktan sonra ekranda ilk olarak genel ayarlar belirecektir. Bu genel ayarların ilk sıradaki kategorisi ise dil kısmıdır. Buradan Türkçeyi bularak Gmail dili değiştirilmiş olur. Gmail hesabını Türkçe kullanmak istemeyenler için de aynı yöntem geçerlidir.

Gmail Otomatik Cevap

Gmail giriş oturum aç işleminin başarılı bir şekilde yapılması ile sağlanacaktır. Mesaj yazmak için sol üstte bulunan “e-posta yaz” sekmesinden yararlanılabilir. Mesaj kutucuğu ile ilgili diğer ayarlar genel bölümünden yapılır. Gmail spam mesajları önlemek için engelleme özelliğini geliştirmiş ise de, özellikli durumlar için otomatik cevap özelliğini devreye sokmuştur. Fazla sayıda mail alan işletmeler için ideal olan bu yöntem ile hem karşı taraf cevapsız bırakılmamaktadır hem de zaman kazanılmaktadır. Otomatik mesaja ilişkin ayarlar genel ayarlar sekmesinin en altındadır. Burada Otomatik mesajın genel zaman aralığı belirtilir. Örneğin sadece tatil zamanında bu özellik kullanılabilir. Zamandan sonra otomatik mesajın içeriği de yazılır. Gerekirse konu başlığı da eklenilir. Otomatik cevaplama özelliği sadece kişi listesinde bulunan kişiler için sınırlı tutulabilir. Çok sık mesaj gönderen kişiler için ise her seferinde otomatik mesaj atma özeliği sürekli çalışmayacaktır. Bu kişiler için sadece 4  günde bir mesaj atılabilecektir. Otomatik yanıtlayıcı açık kısmı işaretlendikten sonra otomatik cevaplama özelliği devreye girecektir.

Otomatik Mesajı Kapatma

Tatile gitme, yurtdışında bulunma, yoğunluk olması gibi sebeplerle açılan otomatik mesaj geçici olarak kullanılmış ise aynı alandan kapatılabilmektedir. Tatilden dönülmesi, yurda gelinmesi ya da yoğunluğun sona ermesi gibi sebeplerden dolayı artık otomatik mesaja gerek kalmadığı durumlarda kapatma işlemi yapılmaktadır. Gmail giriş sayfasını aç– Ayarları Tıkla- Genel Ayarlara gel sıralaması takip edilerek otomatik mesaj alanına gelinir. Genel ayarların en aşağı sekmesinde bulunan otomatik mesaj alanında bulunan “otomatik yanıtlayıcı kapalı” bölümü seçildikten sonra otomatik mesaj atma özelliği kapanacaktır. Burada metin içeriğini silmeye gerek yoktur. Daha sonradan aynı yöntem ile aktif edilebilecektir.

Gmail giriş oturum aç,

Gmail giriş sayfasını aç,

Gmail giriş Türkçe,

Gmail giriş yap,

Gmail giriş sayfası

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *