Yeni Açılmış Bir Siteye Yapılması Gerekenler
13 Mar, 2016 1:58 tarihinde eklendi

Yeni Açılmış Bir Siteye Yapılması Gerekenler

Yeni Açılmış Bir Siteye Yapılması Gerekenler

Yeni açılmış sitelere kısa sürede trafik sağlayıp, index hızını arttırmak adına yapılması gerekenleri basitçe anlatacağım. Yeni açtığınız siteniz için yapamanız gerkenleri 5 ana başlıkta topladık. Bunları ana başlıklar altında paylaşmak sizlere biraz daha açıklayıcı olacaktır.

Webmaster Tools ve Sitemap Kullanımı :

Malumdur yeni site açanlar sitem Google’da indexlensin isterler bunun için en önemli ve ilk olarak yapılması gereken işlerden biri de siteyi açtıktan sonra Sitemap.Xml bölümünü gerekli eklenti ile kurduktan sonra Google’a site haritasını göndermenizdir.

Title ve Slogan Seçimi :

Google’un huyu olmamışı, yapılmamışı iştahla tüketmektir. Bu Google’ın tamamıyla içeriğinizden başlığınıza ve sloganınıza her şeyinizin size ait ve farklı olmasını istemesi index iştahını kabartabilir.

Tema Seçimi ve Hızı :

Bir diğer önemli kriterlerden birisi de temanız ve Google botunu yormamasıdır. Kullandığınız tema işlevsel ve kod yazılımı olarak hızlı olmalı ve hata oranı sıfıra indirgenmelidir. Böylece Webmaster Tools panelinizde hata olup olmadığını görebilirsiniz.

Eklenti Kullanımı :

Eklentiler bana göre olmazsa olmaz değildir ama Google XML sitemap ve All in Seo Pack seo açısından kullanılması yararlı eklentilerdir.

Konu seçimi ve Özgünlük:

Tüm bu yukarda anlattığım elementlerin aslında en önemlisi hatta yukardakilerin anlam kazanması için gereken mevzu bu başlıkta bitiyor. Konu seçiminin yanında bunun özgün olması Google’ın hoşuna gidecektir. Bu yüzden bu kritere dikkat etmenizi özellikle tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *