Gmail Kaydolmak
22 Eki, 2014 13:44 tarihinde eklendi

Gmail Kaydolmak

Gmail Kaydolmak

Gmail Google tarafından geliştirilmiş ve dünyada en çok kullanılan bir e-posta sistemi ve aynı zamanda sizin Google hesabınız dır. Google hizmetlerini kullanmak için bir Gmail hesabınız olması gerekmektedir. Gmail’e kaydolmak çok kolay,bunun için yapmanız gereken birkaç basit adımdan bahsedelim.

https://accounts.google.com/signup/ adresinden Gmail Kaydol formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu işlem 5 dakika gibi kısa bir süre içinde doldurarak Gmail hizmetlerinden faydalanmaya başlayacaksınız. Öncelikle kişisel bilgilerin sorulduğu ilk bölümü cevaplayarak başlıyoruz. Kimlik bilgilerinin ardından kullanıcı adı bölümüne Gmail uzantılı bir isim seçiyoruz. Bu isim daha önce kullanılmamış bir isim olmalıdır aksi halde sistem tarafından kontrol edilerek size başka bir kullanıcı adı seçmeniz gerektiği konusunda uyarı verecektir. Bir sonraki adım ise şifre oluşturmadır. Burada da hesabınıza ait sizin belirleyeceğiniz şifrenizi tanımlayın. Şifrenizin harf, rakam ve özel karakterlerden oluşmasına dikkat edin. Türkçe karakter kullanmayın.Diğer kimlik bilgilerinizi de doldurarak sonraki adıma geçebilirsiniz.

Gmail Kayıt formunda iletişim bilgilerini de eksiksiz doldurmanız önerilmektedir ki bu şifrenizi kaybetmeniz durumunda oldukça işinize yarayacaktır.Güvenlik açısından verilen karakterleri ilgili boşluğa yazarak hizmet şartlarını kabul ediyorum butonuna basıyoruz ve Gmail kaydol için 2. Adımda telefon numaranızı isteyen bir alan gelir eğer ilk formda telefon numara bilginizi vermişseniz burada size sms yoluyla ulaşabileceğiniz seçeneği sunulur. Cep telefonunuza gelen onay kodunu girerek mail hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *