Web Sitenize Google Arama Kutusu Ekleyin
3 Eyl, 2019 15:52 tarihinde eklendi

Web Sitenize Google Arama Kutusu Ekleyin

Web Sitenize Google Arama Kutusu Ekleyin

Web kullanımının giderek yaygınlaşması nedeniyle, çok sayıda kişisel ya da kurumsal web siteleri hizmete açılmıştır. Bu siteler üzerinde milyonlarca farklı içerik ve paylaşımlar devam etmektedir. Kullanıcılar ve site yöneticileri, en faydalı içerikleri üreterek daha fazla fayda görme gibi ortak bir amaca da sahiptir.

Web sitelerinin zenginleştirilmesi ve farklı ihtiyaçlara cevap verebilmesinin sağlanması amacıyla farklı desteklemeler mevcuttur. Bu uygulamalardan bir tanesi de  Web Sitenize Google Arama Kutusu Ekleyin talebi ile karşımıza çıkar.

Ekleme yaparak, site içinden ayrılmadan, site ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını gidermeleri sağlanabilir. Siteye eklenen Google arama kutusu ile web sitenize ilgi ve bağlantısı bulunan tüm linkler otomatik bir şekilde siteye eklenir. Böylece web sitenizin tıklanma ve ziyaret edilme oranı da ciddi bir artış yaşayacaktır. Tıklanma sayısı artan sitenin sahip olduğu ticaret ve diğer puanlamalarında da artış görülecektir.

Google Arama Motoru Eklemenin Faydaları Nelerdir?

Özel ya da kurumsal içeriklere sahip olan Web sitenizin geliştirilmesi yolunda atılacak önemli adımlardan bir tanesi de Google arama kutusunun sayfanıza eklenmesidir. Ekleme işleminin ardından site yöneticileri sırasıyla;

  • Alakalı ve en hızlı arama sonuçları almaya başlar,
  • Sıralanan ve aranmak istenen tüm sonuçlar, web site teması ile uyumlu olarak listelenir böylece kişisel bir tasarıma da otomatik olarak ulaşılır,
  • Göstermekte olduğunuz reklamlardan para kazanmak için AdSensi aramalarda kullanabilirsiniz, böylece her arama sonrasında bakiye elde edilir.

Web Sitenizi İnsanlara Sevdirmenin Yolu!

İnsanlar zengin içerikli ve güncel paylaşımlara sahip web sitelerini sevmektedir. Nitekim fotoğraf ve video bakımında da çeşitlilik ifade edenler, daha da çok tercih edilir. Ancak buna rağmen aradığınızı bulmak zaman alıyorsa, bunu çözmenin en kısa yolu Google Arama Kutusunun sitenize eklenmesidir.

Sitede ekli olan Google arama kutusu, kullanıcıların en alakalı ve hızlı sonuçlar elde etmesine olanak tanır. Böylece site ziyaretçileri, kesin ve hızlı şekilde arama işlemini tamamlayabilir. Görünüm ve site tasarımına en uygun hazır içeriklere de ulaşmış olunur.

Arama kutusu ile bir ya da birden fazla web sitesi üzerinden belirli bir konu hakkında araştırma yapılabilir. Her türlü web sitesine de uygun olup, sitenin büyüklüğü ve içeriği fark etmez. Bu sayede düşük bütçeli ya da açık kodlu kaynakların kullanıldığı siteler üzerinde de, arama kutusu eklenebilir.

Eklenmesi Planlanan Google Arama Kutusu Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle ziyaretçilerin dikkatini dağıtmamak ve uyumsuzluk ile gözde yorulma olmaması adına, eklenecek arama kutusu ile site arasında renk uyumu sağlanmalıdır. Bu nedenle rengarenk ve koyu renkli bloglar için arama kutusu tavsiye edilmez. Nitekim renk uyumu olmayan siteler ziyaretçinin uzun zaman geçirmesini mümkün kılmaz.

Google arama kutusunun sitenize eklenmesi için çok sayıda ücretsiz içerik ve eğitim videosu bulunmaktadır. Uygun olan kaynaklardan erişim sağlanabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *