Başarılı Bir E-Ticaret İşi Nasıl Kurulur?
20 Oca, 2016 0:11 tarihinde eklendi

Başarılı Bir E-Ticaret İşi Nasıl Kurulur?

Başarılı Bir E-Ticaret İşi Nasıl Kurulur?

Başarılı Bir E-Ticaret İşi Nasıl Kurulur?

E-ticaret sitesi, yani internetten çevrimiçi satış sitesi kurmak son yıllarda oldukça popüler bir iş haline gelmiştir.  İnternetin yaygınlaşması, milyonlarca kişiye ulaşılabilme potansiyeli ve düşük başlangıç maliyeti olması bu işi daha da cazip hale getirmektedir. Doğru taktiklerle geniş bir müşteri ağına ulaşmak gibi çok sayıda avantaj sunmaktadır.

Elektronik ticaret, birçok farklı girişimcinin cevap aradığı ve bu konuda yoğun çalışmalar başlattığı bir alandır. Eğer e-ticaret yapmak istiyorsanız öncelikle satış sitesi kurmanız gereklidir. Bunun için profesyonel bir iş ortağı bulup çalışabilirsiniz. Çünkü satış sitesinin kurulumu ve devamlılığı gibi konularda destek almak size fayda sağlayabilir. Ayrıca firmanız için uygun bir meblağ yatırım yapmak ve ön bilgi edinmek size ilerideki zamanlar için artı sağlayacaktır.

E-Ticaret Nasıl Kurulur?

  • Ön hazırlık yapmak, ürün ve iş geliştirme süreci: yatırım yapılacak alanla ilgili ve nasıl yapıldığına dair bilgi edinmek bu işin ilk kuralıdır. Ürün ve iş geliştirme süreci, e ticarete başlamadan önce atılması gereken ilk adımdır. Sanal mağazayla hangi sektöre gireceğiniz ve ne tür ürünler satacağınızla ilgili kararı vermekle, mağazanın işleyişine dair genel bir zemin oluşturabilirsiniz.
  • Online satış sitesi ile müşterilere neler sunabileceksiniz, hangi ürünleri onlara nasıl temin edeceksiniz bu belirlenmelidir. Siz de başka bir firmadan tedarik edebilir ya da kendiniz üretebilirsiniz.
  • İş planınızı oluşturmak size kendinizden emin adımlarla ilerlemeniz için fırsat sağlar. Teknik ve dijital konular yanında satışları nasıl geliştirebileceğinize dair kendinize bir yol belirleyin.
  • Online mağaza oluşturma sürecinde e-ticaretin teknik boyutunu değerlendirin.
  • Kurmak istediğiniz e-ticaret sitesinin resmen var olabilmesi için domain, yani alan adı ve hosting (barındırma) hizmeti almanız gerekmektedir. Bu alacağınız domain, insanların aklında kolayca yer edinebilecek ve yazılabilecek bir alan adı olması gerekiyor. Bu şekilde ziyaretçi sayınızı yükseltebilirsiniz.
  • Sanal mağaza tasarımı çok karmaşık olmamalıdır. Satışını yapacağınız ürün ve hizmetlerin en güzel şekilde görünmesini sağlayacak, alışverişi kolaylaştıran bir sanal mağaza tasarımı satışlarınızı önemli ölçüde etkileyen bir detaydır. Gözü yormayan, aynı zamanda hedef kitlenin beğenisine hitap edebilecek e-ticaret temaları ile alışverişi kolay ve keyifli hale de getirebilirsiniz.
  • Ödeme seçeneklerini ve nasıl olacağının belirlenmesi önemlidir. Alışverişin kolaylıkla tamamlanabilmesi için, sanal mağazada farklı ödeme seçeneklerine yer vermeniz önem taşır. Müşterilere farklı kredi kartlarına uygun ödeme seçenekleri, havale, kargo ile kapıda ödeme, gibi farklı alternatifler sunmak müşteri memnuniyeti için son derece önemlidir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *