Kuru Saç Derisi İçin Tarifler
28 Eyl, 2015 21:45 tarihinde eklendi

Kuru Saç Derisi İçin Tarifler

Kuru Saç Derisi İçin Tarifler

Kepek aslında saç derisinin kuru olmasından kaynaklanır. Kuru saç derisi kepeğin yani sıra, kafanızda kaşıntı ve kızarıklıklar ve çizmeler yapabilir.

Günümüzde insanların çoğunun ortak şikayeti olan saç sorunları, genel olarak sorun olmasına rahmet en çok ihmal edilen sağlık sorunlarından biridir. Çoğumuz vücudumuzun olduğu kadar, sa. derisinin de bakıma ihtiyacı olduğu konusunda anlayışsız kalıyoruz. Kuru saç derisi için yapılmış tonlarca ürün bulmak mümkündür. Ancak bu tür ürünler saçların yıpranması veya dökülmesi gibi sorunlara yol açmaktadır.

Kuru saç derisi için evinizde bulunan yada bulunması kolay olan malzemelerden muhteşem tarifler hazırlayabilirsiniz. Bu tarifler sayesinde hem paradan hem de zamandan kazanabilirsiniz. Evde yapacağınız tarifler sayesinde saçlarınız gür, sağlıklı parlak ve mükemmel görüneceklerdir. Etkili ve sağlıklı tedavi için etkili bir tarif kullanmalısınız. Uydurma tarifler saç derinizi çok kötü bir hale getirebilir hatta saçlarınızı kaybetmenize bile sebep olabilir. Kötü bir görüntüde bunun bir diğer eksisi.

Badem yağı, lavanta yağı, E vitamini ve B vitamini yağını kullanarak kendinize bir karışım hazırlayın. Bunu iyice karıştırın ve harmanlayın. Her gün saç derinize birkaç dakika bu karışımı masaj yaparak sürün. İyice saç diplerinizin arasına gitsin. Bu karışım saç derinizi nemlendirecek ve kan dolaşımınızı hızlandıracaktır. Saç deriniz için zeytin yağında kullanabilirsiniz buda etkili bir yöntemdir. Kokusuna katlanabilirseniz parlak ve mükemmel saçlar sizi bekliyor olacaktır. Yağı saç derisine uygulayın yarım saat bekleyin. 5 dakika aralıklarla masaj yapın ve saçınızı şampuanla iyice yıkayın ve durulayın. Bir diğer yöntem olarak da elma sirkesini öneririz. Bir bardak elma sirkesi ve iki yemek kaşığı suyu karıştırın, saçınızı önce iyice yıkayın durulayın, karşımı uygulayın. Saçınızı yıkadığınız zaman halen sirke kokusu geliyorsa sorun etmeyin saçlarınız kuruyunca bu koku gidecektir.

Saç derinizin kuruluğundan şikayetçi olabilirsiniz, çoğu insan da bundan şikayetçidir. Ama size tavsiyemiz pahalı ürünlere para dökmek yerine evde hazırlayıp kullanabileceğiniz şeyler uygulayın. Hem içeriğini bilir rahat edersiniz. Unutmayın güzellik saçlarda başlar.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *