Site Analytics
10 Ağu, 2019 15:45 tarihinde eklendi

Site Analytics

Site Analytics

Google Analytics ve Diğer Analiz Araçları

Web sitelerin günlük aktivite sayısını takip etmek için bazı analiz araçları geliştirilmiştir. Bu analiz araçları siteye giren kişilerin site içerisinde yaptığı işlemleri istatistiksel olarak bilgi alabilmemizi sağlar. Belirli zamanlarda siteden ele edilen ziyaretler ile kullanıcıların eski mi yeni mi olduğunu gösterir. Sitenin görüntüleme sayısı hakkında da detaylı bilgi verir.

Google tarafından Google site analytics herkesin kullanabilmesi için ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur.

Google Analytics Nedir?

Google tarafından uygulamaya konulan uygulama kullanışlı ve iyi yorumlayan bir analiz aracıdır. Google tarafından geliştirilen Search Console ile beraber kullanılırsa daha kullanılabilir duruma gelir. Reklam için ise Adwords ile birlikte kullanılırsa daha hızlı kullanılabilir hale gelir. Google Analytics ile yapılan çalışmalar siteleri daha efektif kullanılabilir hale getirerek geri dönüşümü artırarak doğru veriler elde edilir. Web sayfasına giriş yapanların site içerisinde nerede gezdiğini hangi üründen daha çok ilgilenip ilgilenmediğini yorumlayarak iyi bir analiz çıkartabilir.

Adobe Analytics Nedir?

Adobe Analytics, dinamik etiket yönetim sistemi kullanarak diğer web site analiz araçlarından farklılık gösterir. Ayrıca site analizi, sosyal medya tarafından gelen mobil kullanıcıların analizleri ile önemli bilgiler elde edilir. Fakat ciddi yüksek ücret talep etmektedir.

Angelfish Actual Metrics Nedir?

Sosyal medya yönlendirmelerini kaliteli bir şekilde analizlerini yapmaktadır. Web site girişi yapan kişilere tıklama şeması ile kullanıcıların site içerisindeki davranışlarını belirler. Reklam vermek isteyenler için görüntülenme sayısı baz alarak iyi bir veri sağlamış olur. Yıllık maliyet fiyatı fazladır.

AT İnternet Nedir?

AT İnternet, web sitenin görüntülenmesini ve analiz edilmesini sağlayan web site analiz unsurudur. AT internet ile sitenin performans ve çalışma süresi belirlenir. Ayrıca AT internet ile web sitesinin performansı da raporlanmaktadır.

AW Stats Web Site Analiz Aracı Nedir?

Web site analiz araçlarının en bilinen ve en iyilerinden biridir.  AW Stats yalnızca web sitesine ziyaret eden gerçek kişilerin kaydını tutarak analiz etmektedir. Google Bot gibi robotları ziyaretçi saymadığından raporlamaya dahil etmez. Bu nedenle AW Stats beklentinin altında bir performans gösterdiğinden kullanıcıların site ile iletişimini tam olarak ölçememektedir. Ancak AW Stats ücretsin olarak kullanılabilmektedir.

BBClone Web Site Analiz Aracı Nedir?

BBClone’nin Google site analytics’e rakip görülen ücretsiz bir web site analiz aracı olduğu bilinmektedir. BBClone web sitesini ziyaret eden tüm ziyaretçileri kapsayan bir analiz yaparak, IP adresi ve kullanılan tarayıcı bilgilerini içeren bir rapor oluşturmaktadır.

Chartbeat Web Site Analiz Aracı Nedir?

Charbeat daha çok editörlerin kullandığı ve faydalandığı bir analiz aracıdır. Charbeat ayrıca sunucu kesintisi ve bant genişliği gibi sorunlar olduğunda mail yolu ile bildirim yapmaktadır.

Clicky Web Site Analiz Aracı Nedir?

Clicky rakiplerine zıt olarak doğru zamanlı güncellemeler sunan web site analiz aracıdır. Web sitelerinde 3000’den az görüntüleme olduğunda ücretsiz kullanılabilir. 3000’den fazla görüntüleme olduğunda ise ücret uygulamasına geçilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *