Google Fotoğraflar İle Anılarınız Hep Saklı Kalsın
19 Tem, 2015 20:09 tarihinde eklendi

Google Fotoğraflar İle Anılarınız Hep Saklı Kalsın

Google Fotoğraflar İle Anılarınız Hep Saklı Kalsın

Özellikle de dijital fotoğraf makineleri çıktıktan sonra bir depolama sorunu veya saklama koşulları sorunları ortaya çıkmaya başladı. Hatta cep telefonlarına da kamera eklenince doğal olarak insanlar her gördüğünü görüntülemeye başladı ki selfie modası da bunun bir ürünü olsa gerek. Ancak her çekilen fotoğrafın kartlara basılması da mümkün olmadığı gibi oldukça da masraflı olacaktır. Bunun yerine insanlar çektiği fotoğrafları media ortamlarında muhafaza etmeye başladılar. Ancak bu durumda da arızalarla veri kayıpları oluşmaya başladı. Ayrıca CD veya diğer belleklerde saklanan resimleri kategorize etmek de oldukça güç olabilmekteydi. Bunun yerine albüm programları piyasaya sürülse de yalnızca PC ortamında kullanılabilecek fakat taşımada zorluklar oluşturabilecekti. Bu aşamada en özel uygulamayı yine Google piyasaya sürdü. Bulut disk üserinden resimlerinizi saklayabileceğiniz ve her bölgeden erişim sağlayabilmek üzerine oluşturulan bu hizmetten yararlanmak için ise sadece Google hesabınızın olması yetecektir.

Google hesabınıza giriş yapmanın ardından tıklayrak Google Fotoğraflara giriş yapabilirsiniz. Bundan sonrası oldukça basit olsa da biz amatör kullanıcılara yönelik bir kaç açıklama yapmak istiyoruz.

2015-07-19 19-51-58 Ekran görüntüsü

Bu aşamada fotoğraf yüklemeden söz etmeden önce sizlere bir de senkronizasyon işleminden söz etmek istiyoruz. Google Fotoğraflar kullanıyorsanız eğer istemeniz durumunda taşınır ortamlar ile senkronizasyon sağlama olanağına da sahip olabiliyorsunuz. Yani telefonunuzda yer alan fotoğrafları otomatik olarak Google Fotoğraflar ortamına aktarmanız mümkün olabilmektedir. İlk aşamada fotoğraflarınızı sürükle bırak yöntemi ile ekranın ortasına taşıyarak yükleme gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlem aşamasında sizden yüklemek istediğiniz fotoğrafın kalitesini ve kalan kota bilgilerini görebileceğiniz bir pencere alışacaktır. Bu pencereyi onaylayarak yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

2015-07-19 19-57-39 Ekran görüntüsü

Sol tarafta yer alan koleksiyonlar butonu ile kendinize galeri oluşturabilir ve daha derli toplu çalışmalar oluşturabilirsiniz. Sol tarafta yer alan (…) resmini tıklayarak da yeni menülerin açılmasını sağlayabilir daha profesyonel destekler alabilirsiniz ki bunlardan birisi de paylaşım bağlantısı almak olacaktır. Aynı zamanda da silme diğer ayarları da bu alandan gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

2015-07-19 20-01-08 Ekran görüntüsü

Google Fotoğraflar uygulamasını mobil telefonlarınıza indirerek istediğiniz her bölgeden yükleme gerçekleştirebilir ya da sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte güzel anılarınızı video ya da hikaye olarak kaydetme olanağı da sizlere ekstralar sunacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *