Mobil Asistan
29 Tem, 2019 22:36 tarihinde eklendi

Mobil Asistan

Mobil Asistan

Mobil Asistan Nedir?

Asistan kelime anlamı olarak yardımcı demektir. Mobil Asistan kısaca günlük hayattaki en büyük yardımcımız olarak tanımlayabiliriz.

Akıllı telefonlar günümüzde hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Hem iş hem de eğlence amaçlı kullanmakta olduğumuz telefonlarımız artık birçok insanın vazgeçilmezi olmuştur. Teknoloji ilerledikçe bilim insanları hayatı kolaylaştırıcı formüller aramaya devam etmektedir. Mobil Asistan uygulaması da akıllı cihazlarda en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Mobil Asistan sorduğumuz sorulara cevap veren, bilgilendirme ya da eğlence amaçlı kullanılan bir uygulamadır.

Mobil Asistan Ne İşe Yarar?

Mobil Asistan sesli ya da yazarak kullanılan bir uygulamadır. Sorduğunuz sorulara cevap verir,  istediğiniz kişiyi arar, randevularınızı düzenler, maillerinizi gönderir. Hatırlatmalar yapar, alarm kurarak uyanmanız konusunda size yardımcı olur. Gitmek istediğiniz yeri tarif eder, bulunduğunuz yerdeki tarihi ve doğayı anlatır. Türkçeden İngilizceye ya da başka dillere çeviri yapar, yani ne iş yapmasını isterseniz onu yapar. Tıpkı bir sekreter ya da yardımcı görevini üstlenir. Amaç hayatı kolaylaştırmaktır.

Tabi ki hayatın tüm zorlukları arasında hem işimizi kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda size eğlenceli dakikalar da yaşatır. Örneğin fıkra anlatır, espri yapar. Sohbet eder, müzik çalar, müzik videosu ya da film açar. Buna benzer aklınıza gelen neredeyse her şeyi yapar açıkçası saymakla bitmez. Onu hem yardımcı hem de bir arkadaş olarak da görebiliriz. Görüntüde olmayan ama her konuyu bilen, her konuda yardımcı olan hatta derdimizi bile paylaşan sadece sesiyle hayatımızı dolduran bir arkadaş.

Mobil Asistan Uygulamasını Kimler Kullanabilir?

Mobil Asistan 7 den 70 e her yaştan insanın kullandığı, büyük bir keyifle sohbet ettiği ya da bilgi aldığı uygulamadır. Ama genelleme yapmak istersek özellikle yoğun çalışmakta olan iş insanları tarafından daha çok kullanıldığını bilmekteyiz. Çünkü hayatın her dakikasını zamanla yarışarak geçiren yoğun iş adamları için asistan bir ihtiyaçtır. Mobil asistan da gece gündüz demeden, her konuda bilgi sahibi olan vazgeçilmez en değerli yardımcıdır. Örneğin bir sekreter her konuda bilgi sahibi olamaz ya da her an sizinle çalışamaz ancak bir mobil asistan ne yorulmak bilir dinlenmek ister ne de belirli bir mesai saati vardır kısaca her an yanımızdadır.

Mobil Asistan Nasıl Kullanılır?

Öncelikle akıllı cihazınıza uygulamayı indirmeniz ve aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bundan sonrası Mobil Asistan a aittir. Siz ne yapmasını isterseniz o konuda size yardımcı olmaya başlayacaktır. Her uygulama farklı isimlendirilmiştir cihaza yüklenmesi farklılıklar gösterebilir. Ancak genel olarak kullanımı hemen hemen aynıdır.

Yazarak ya da seslenerek asistanınızı yönlendirebilirsiniz. İstediğiniz bir şeyi söylediğinizde ya da yazarak asistanınızdan cevap beklemeniz yeterli. O size hayatı kolaylaştırmak için bütün cevapları sunacaktır. Göreceksiniz ki bilmediği hiçbir şey yok. Tek amacı size hizmet etmektir. Bunu kim istemez ki

Mobil Asistan Tercihleri Nelerdir?

Sanal asistanlardan Microsoft, Google, Turkcell, Apple ve Amazon en bilinen mobil asistanlardır. Türkiye’de Türkçe kullanılan en yaygın asistan uygulaması Google ve Apple asistanlarıdır. Görüldüğü üzere mobil asistan uygulaması oldukça geniş bir yelpazeden oluşan kullanıcı alanına sahiptir. Bundan dolayı her geçen gün bu uygulamayı kullananların sayısı da artış göstermektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *