Sosyal Navigasyon Uygulaması Waze: Nedir, Ne İşe Yarar?
25 Ara, 2018 19:13 tarihinde eklendi

Sosyal Navigasyon Uygulaması Waze: Nedir, Ne İşe Yarar?

Sosyal Navigasyon Uygulaması Waze: Nedir, Ne İşe Yarar?

Sosyal Navigasyon Uygulaması Waze Nedir Ne İşe Yarar

Artık günümüzde herkesin en az bir tane akıllı telefonu bulunmaktadır. Akıllı telefon kullanımının bu kadar yaygın olarak kullanıldığı bir dönemde insanların hiç bilmedikleri bir yere gitmesi de kolaylaşmıştır.            Bu kolaylığı sağlayan şey navigasyon cihazlarıdır. Akıllı telefonlara da indirilebilinen navigasyon uygulamaları sayesinde insanların kaybolması neredeyse olanaksız hale geldi. Çünkü bu cihazlar en ücra yerleri bile haritalar eşliğinde insanlara göstermektedir. Waze sosyal navigasyon uygulamalarından sadece bir tanesidir. Ancak sunmuş olduğu çeşitli olanaklarla diğer navigasyon uygulamalarından farklılık göstermektedir. Bugünkü yazımızda sosyal navigasyon uygulaması waze nedir ne işe yarar sorusuna yanıt arayacağız. Sunmuş olduğu farklı alternatifler sayesinde seyahat tutkunlarının gözdesi olan waze diğer navigasyon uygulamalarından farklı olarak sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapmanızı sağlar.

En Yeni Sosyal Navigasyon Uygulaması Olan Waze

App Store ve Google Play üzerinden hizmet vermekte olan onlarca navigasyon uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamaların en günceli ve en yenisi wazedir. Sıklıkla yolculuk yapan ya da bilmediği bir kentte yolunu arayan kişiler için waze çok iyi bir seçenektir. Bu nedenle de insanlar sosyal navigasyon uygulaması waze nedir ne işe yarar diye merak etmektedirler. Waze kullanıcılarına sosyal alternatifler ve sesli navigasyon hizmetleri sunmaktadır. Bu sayede uygulamayı kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Günümüzde on binlerce kişi bu uygulamayı kullanmaktadır.

Sosyal Navigasyon Uygulaması Waze Nasıl Çalışır

Bu uygulamayı açar açmaz sizin konumunuzu tespit eder. Sol alt kısmında yer alan menüsü sayesinde uygulama içerisinde yer alan diğer alternatiflere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu menüye girdiğinizde bulunduğunuz konumu bir başka kişi ile paylaşabilir, gideceğiniz yeri belirleyebilir, facebook ile bağlantı kurmuşsanız size gelen mesajlara bakabilir ve size ait profili görebilirsiniz. Wazeyi diğer navigasyon uygulamalarından ayıran pek çok özelliği mevcuttur. Misal olarak yolda bir trafik kazası gördüğünüz durumda bu uygulamayı açarak belirtme olanağınız vardır. Aynı biçimde trafik kameralarını, radar uygulamalarını, trafik sıkışıklığını ve yol yapım çalışmalarını da bu uygulamaya girerek belirtebilirsiniz. Sosyal navigasyon uygulaması waze nedir ne işe yarar sorularının yanıtlar işte böyledir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *