İnternet Bağlantı Seçimi
16 Ağu, 2015 11:34 tarihinde eklendi

İnternet Bağlantı Seçimi

İnternet Bağlantı Seçimi

Eski ADSL internet servisi yükseltmesi yapıyorsanız sizce artık fiber ve VDSL internet hizmetleri arasında bir seçim yapma zamanı gelmedi mi?

Bu seçimi yapmaya elverişli bir yerde yaşıyorsanız kendinizi şanslı hissetmeniz gerekir çünkü bu seçimi yapamayacak yerlerde yaşan insan sayısı bir hayli fazla. Bu iki hizmeti karşılaştırıp hangisinin ihtiyaçlarınızı daha çok karşıladığını değerlendirin ve sizin için doğru olanı seçin.

Bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için size bazı bilgiler vermek istedik. Aşağıda bunları bulabilirsiniz;
VDSL hizmeti daha mı güvenlidir? İnternet bağlantınızın güvenli olması sizin için önemli ise VDSL yi tercih etmeniz daha mantıklı olabilir. Birçok uzman VDSL internet hizmetinin daha güvenli olduğu konusunda hemfikir. Yüksek hızda yerel internet alan ağı olarak adlandırılan bir internet hizmeti de sunmaktadır. Modem evde çalışır ve mahalledeki diğer insanlar bu modemden kablosuz olarak yararlanabilir. VDSL internet hizmetini yüksek hızdaki kablolarla kullanmak daha güvenli olabilir.

VDSL hizmeti hızlı mıdır? İnternette sörf yaparken hız sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak hızadadır. Fiber bağlantı hızlarını geçebilirsiniz ama bunlarda da adil kullanım kotası düşük olduğu için geçici yüksek hıza sahiptir.

VDSL teknolojisinde hız aynı anda kaç kişinin bağlı olduğu ile de aynı orandadır.

VDSL hizmeti daha popüler mi? VDSL hizmeti popülaritesi giderek artarken, yüksek hızda fiber internet erişimi şu anda daha popülerdir ama sınırlı sayıda ilde hizmet verildiği için şuan en iyi internet hizmeti VDSL gibi gözükmekte. Türkiye deki çoğu kullanıcı bu teknolojiyi kullanır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *