Nokia N97 İçin Piramit Oyunu
10 Ağu, 2015 10:09 tarihinde eklendi

Nokia N97 İçin Piramit Oyunu

Nokia N97 İçin Piramit Oyunu

Piramit oyunun touch yani dokunarak oynanan bir oyudur. Bu oyun n97 ve 5800 xpress music gibi ivmeölçer donanımı olan cihazlar tarafından desteklenir. Java ile geliştirilmiştir. İvmeölçer ivmelenme kuvvetlerini ölçmek için kullanılan son gelişmelerle oluşturulan sensör teknolojisidir. Piramit oyununda bu teknoloji kullanılarak bizi sağa, sola yönlendirerek kuş ve paraşütü taşıyabilirsiniz.

Bakış: Oyunun arka olanında çöl varlıkları, piramitler ve mısır vardır. Efsanevi mısırlı kuş anka, yükselerek kafasında piramidin parçalarını taşır. Oyun yukarı olarak beş seviyeye bölünmüştür. Her seviyede, yukardan aşağıya artan 10 farklı bireysel ayar noktası vardır. Oyun üç seviyede oynanır; zor, orta ve kolay. Seviyeye göre kuşların hızları değişir. Toplam olarak 5 noktada taşıma piramidi vardır. Başlangıçta 3 piramit boş kalacaktır. Oyunda 10 kez hata yapma şansınız vardır yani 10 canınız var. 10 hata sonrasında oyun bitecektir.

Nasıl Oynanır: Önce hangi seviyede oynamak istediğinizi seçin. Oyunu nasıl oynayacağınıza geldiğimiz zaman; Kuş paraşüte vurdu zaman paraşütteki nesne düşmeye başlar. Kullanıcı sensörü kullanarak nesneyi sağa sola hareket ettirerek parçanın nereye gideceğini belirler. Doğru yerleştirilen nesnelerden oyuncu puan kazanacaktır.

Yerleştirilemeyen parçalardan puan kazanamaz. Oyuncu farklı piramitlerden farklı puanlar kazanır. Kazanacağı puanlar şöyledir; 100, 200, 300, 400 ve en yüksek olarak 500 puan kazanabilir. Seçilen kuş o seviyeye uygun değilse seviye otomatik aşağı iner ve oyuncu puan kazanamaz. Oyunda kazanabileceğiniz güçlendiriciler vardır. Booster bunlardan biridir.

Talimatları koşulları

Puanlar: kuşun koyduğu küpler sayesinde eklenir.
Rebound: Paraşüt sınıra sıçrayacaktır.
Collide: Paraşütler birbiri ile çarpışır ve tersi yönde hareket edebilir.
Sağ Yerleşim: Sağ piramit de numaralı bloklara ekleme yapar.

Oyun Yapılandırma Gereksinimler :

Piramit oyunu (Nokia için) aşağıdaki gerekli yapılandırma sahip olmanız gerekir:,

  • İvmeölçer ve dokunmatik donanıma dayanmaktadır.
  • Ekran Çözünürlüğü: 360 X 640 Symbian OS işletim sistemi olmalıdır (J2ME).

Nokia N97 İçin Piramit Oyunu indirmek için lütfen tıklayın. Oyun hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *