Herkese Açık Bir Google Takvimi Oluşturma
6 Ara, 2018 3:52 tarihinde eklendi

Herkese Açık Bir Google Takvimi Oluşturma

Herkese Açık Bir Google Takvimi Oluşturma

Nasıl Herkese Açık Bir Google Takvimi Oluşturulur?

Google Takvim uygulaması ile bireysel ve ortak etkinlikler kayıt altında tutulabilir ve günü geldiğinde zamanında hatırlatıcılar ile desteklenebilir.

İçerisinde birçok özelliği bulunduran Google Takvim uygulaması bir takvimden daha fazlasını sağlamak için kusursuz bir uygulamadır. İş takvimini sadece kendi görüntüleyebilen kullanıcı aile takvimini aile bireylerinin görüntülemesine izin verebilir. Bu da açık takvim desteği özelliği ile mümkün olacaktır. Açık takvim özelliği ile müsait olunan zamanlar ve boş zamanlar diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Takvimde yapılan değişiklikler paylaşılan kullanıcılarda da görünecektir. Böylece güncel planlarınızdan bu kullanıcılar da haberdar olmuş olacaktır. Peki, nasıl herkese açık bir Google Takvimi oluşturulur?

Takvimi Başka Kullanıcılarla Paylaşma

Takvim arkadaşlar, aile, iş arkadaşları gibi çeşitli sosyal gruplar ile paylaşılabilir. Google Takvim işyerinde ve okullarda da çeşitli gruplar arasında kullanıma uygun olan bir uygulamadır.

Google Takvim ile planlanan etkinlikleri diğer kişilerin de ekleyerek, düzenleyebilmesi için yetki verilebilir. Nasıl herkese açık bir Google Takvimi oluşturulur merak edenler için paylaşım süreci verilmiştir. Takvim üzerine planları yerleştirdikten sonra belirli kullanıcılarla takvimi paylaş kısmındaki kullanıcı ekle butonuna tıklanır.

Takvime kimlerin erişebileceği belirlenir ve bu kişilerin e-posta adresleri girilir. İzinler bölümüne gidilerek değişiklik yapma, paylaşımı yönetme seçeneği seçilir. Ardından göndere tıklanır.

Bu verilen yetki ile belirlenen kullanıcılar takvimi görüntüler. Takvimlerim bölümünde sizin takviminizi görür ve etkinlik oluşturabilir.

Herkese Açık Google Takvimin Yararları

Google takvim ile ana takvim diğer kullanıcılar ile paylaşılabilir ve bu kişiler programları kontrol edebilir. Birden fazla kişi bu takvim üzerinde düzenleme yapabilir. Aile adında takvim oluşturulduysa kullanıcı olan aile bireylerinin her biri bu takvime etkinlik ekleyebilir. Eğer davet oluşturulursa bu diğer kişilere sizden davetiye gidiyor şeklinde görünür. Nasıl herkese açık bir Google Takvimi oluşturulur? Herkese açık takvim ile kullanıcılara sizin adınıza etkinlik oluşturma gibi yetkiler verilmiş olunur. Takvime kullanıcı eklendiği zaman etkinlikleri görebilmeleri ve düzenleme yapabilmeleri için imkân verilmiş olur. Bu takvimler özellikle iş ortamında oldukça yararlı olmakta ve organizasyon gücünü arttırır. Takvime sadece kişinin belirlediği kullanıcılar erişebilir. Bu kişilerin hesabınıza erişme ya da hesap ayarlarını değiştirme gibi yetkileri bulunmaz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *