Microsoft Takvim
26 Tem, 2019 16:17 tarihinde eklendi

Microsoft Takvim

Microsoft Takvim

Microsoft Takvim Uygulaması Nedir?

Günün büyük kısmında ihtiyaç duyulan zorlu ya da kolay fark etmeksizin kullanılan bilgisayarlar için yeni yardımcı uygulama ve sistemler geliştirilmektedir. Microsoft yazılımları ve ürünleri ile bilgisayar kullanımında en büyük destek sağlayıcısı şirket olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni yazılımları ve uygulamaları ile de adından söz ettirmeye devam ediyor.

Son uygulaması olan Microsoft Takvim uygulaması ile işlerinizi düzenleme ve kontrol etme seçeneği sizlere sunulmaktadır. Takvim uygulamasının geliştirilmesinde temel amaç ise, kullanıcıların takvim planlaması yapabilmelerini sağlamaktır. Takvim planlaması sayesinde işlerinizi ve gelecek adımlarınızı gün ve saat olarak görebilmektesiniz. Örneğin 1 Ocak saat 12 için yapılan toplantı notu, sizin unutmanıza engel olacak şekilde ayarlanabilmektedir.

Microsoft Takvim Faydaları

Takvim uygulaması işlerinizin kontrollü ve planlı bir şekilde yürütülmesinde sizlere yardımcı olmaktadır. Erken uyarı sistemi sayesinde farklı yerlerde olan ilginizi sorumluluk sahanız üzerine toplamanız sağlanmaktadır. Böylece geç kalma, erteleme, iptal etme, unutma gibi temel insani hatalardan da arınabilirsiniz.

Şirketler ve kurumsal iş yerlerinde takvim uygulaması ilgili personel tarafından adeta zorunlu bir şekilde takip edilerek günlük işlemlerde kullanılır.

Microsoft Takvim Kullanımı

Microsoft hesabı ile kişiye ait donanım ürünleri üzerinden oturum açılmaktadır. Microsoft Takvim uygulaması bilgisayar ya da diğer ürünleriniz üzerinde kurulu olan sabit bir uygulamadır. Kişiye ait hesap adı ve şifresi ile birlikte girildiğinde takvim uygulaması aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Takvim uygulaması ile önceden belirlenen tüm etkinlikler sırası ile görülmektedir. Takvim uygulaması aktif kullanımı için sırası ile kullanıcılar;

  • Takvimi ilgili cihaza eklemek isteyen kullanıcılar tarafından öncelikle Ayarlar seçeneği seçilir,
  • Açılan ekranda hesaplar seçeneği tıklanır,
  • Hesap ekle komutu ve arkasından da hesap türü seçilir,
  • Ekranda bulunan komutlar sırası ile takip edilerek, Microsoft Takvim uygulaması aktif hale getirilir.

Microsoft Takvim Kaldırma

Takvim üzerinde etkin olan herhangi bir hesabın farklı nedenlere bağlı olarak kaldırılması istendiğinde sırası ile şu işlemler uygulanmalıdır. Buna göre kullanıcı,

  • Ayarlar sekmesi tıklanarak ilgili menüye girilmektedir,
  • Ardından açılan pencerede hesaplar sekmesi seçilir,
  • Kaldırılmak istenen hesap seçilir,
  • Seçim sonrasında alt kısımda beliren uyarıya göre Hesabı Kaldır seçeneği tıklanarak işlem tamamlanır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *