Outlook’ta Google Takviminizi Nasıl Görüntülersiniz?
19 Ara, 2018 3:49 tarihinde eklendi

Outlook’ta Google Takviminizi Nasıl Görüntülersiniz?

Outlook’ta Google Takviminizi Nasıl Görüntülersiniz?

Outlook’ta Google Takviminizi Nasıl Görüntülersiniz

Google takviminizi Outlook üzerinden görüntüleyebilmeniz mümkündür. Fakat Google takviminizin bir anlık görüntüsünü Outlook’a aktarmanız gerekmektedir. Böylece Outlook hesabınızda bulunan diğer takvimler ile beraber aktarmış olduğunuz takvimi de görüntüleme şansı yakalarsınız. Aktarmış olduğunuz takvimin güncel olmasını sağlamak içinse Outlook Google Takvim’e üye olmanız gerekmektedir. Böylece sürekli takvimden anlık görüntü almanıza gerek kalmaz. Zaten üye olduğunuzda güncel bir anlık görüntüyü içeri aktarmaktır. Şimdi gelelim Outlook’ta Google Takviminizi nasıl görüntülersiniz? Sorusunun ve Google takvime nasıl abone olunur sorusunun cevaplarına.

Outlook Google Takviminize Abone Olma

Öncelikle Google üzerinden gmail hesabınızı mail adresiniz ya da kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek açmalısınız. Daha sonra Google Takvim hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir.

Ekranın solundaki sütundan, Takvimlerim e gelerek, Outlook Internet Takvimi abone olun. Takvimler arasından eklemek istediğinizin yanındaki ok butonuna tıklayın. Daha sonra Takvim ayarlarını seçerek tüm ayarlamaları yapabilirsiniz.

Ayarları yapmak için, Özel Adres seçeneğinin yanında bulunan ICAL butonuna tıklayın. Görmüş olduğunuz web adresine sağ tıkladıktan sonra kısayol menüsünden Kısayolu Kopyala seçeneğine tıklayın. Burada görülen bağlantıya tıklamamanız gerekmektedir. Eğer tıklarsanız takviminiz Outlook üzerinde takvimin anlık görüntüsü olarak açılacaktır. Açıldıktan sonra ise güncelleme yapılamaz.

Outlook hesabınıza gelerek, Dosya’dan Hesap ayarlarına, oradan da Hesap ayarına tıklayın. Orada İnternet takvimleri sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeden “Yeni” butonuna tıklayarak, CTRL+V yani yapıştır tuşlarına basmalısınız. Kopyalamış olduğunuz adres burada gözüktükten sonra “Ekle” butonuna tıklayın. Ayrıca Klasör adı kutusundan Outlook hesabınız üzerinden gösterilmesini istediğiniz gibi takvimin ismini yazın, yani ismini değiştirin ve “Tamam” butonuna tıklayın. Böylece Outlook’ta Google Takviminizi nasıl görüntülersiniz? Sorusunun yanıtını vermiş olduk. Ayrıca şimdi bir takvimi içeri aktarma nasıl yapılır onu konu edelim.

Google Takvim’den bir takvimi içeri aktarma

Bunun için yine Google Takvim’i açıyoruz. Ekranın solundaki sütundan, takvimlerim ve genişletin diyoruz. Outlook üzerine aktarmak istediğiniz takvimin yanına “ok” koyuyoruz. Daha sonra takvim ayarlarına geliyoruz. Yine Özel adres üzerinden ICAL seçeneğine tıklıyoruz. Takvim adresi üzerinden takvimin web adresini bulup tıklıyoruz. Aç dedikten sonra takviminiz Outlook üzerine aktarmış oluyorsunuz. Outlook’ta Google Takviminizi nasıl görüntülersiniz? Sorusunun yanı sıra nasıl içeri aktarılması gerektiğini de anlatmış olduk.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *