Google Takvim Özellikleri
17 Ara, 2018 3:41 tarihinde eklendi

Google Takvim Özellikleri

Google Takvim Özellikleri

Google Takvim tüm etkinliklerinizi tek bir yerde görüntüleyebilme imkânı sağlamaktadır. Google Takvim üzerinden etkinliklerinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca davetiye gönderebilir, etkinliklerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. İlgilenebileceğiniz etkinlikler için de ayrıca arama yapabilme imkânınız bulunmaktadır. Google Takvim’e form sayesinde yeni bir etkinlik eklemeniz son derece kolay olacaktır. Tüm bunların yanı sıra Google Takvim’e Yahoo, Calendar ve Microsoft Outlook gibi başka takvim programlarınızı da ekleyebilirsiniz. Etkinlikleri Google Takvim üzerine almak için Ayarlar seçeneğinin ardından Takvim Al’a butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca Google Takvim özellikleri bunlarla sınırlı değil.

Etkinliklerinize davet edeceğiniz kişiler Google Takvim kullanıcısı olmasına gerek yoktur.İstediğiniz kişiye davetiye gönderebilirsiniz.Davetinize cevap alabilirsiniz. Bunun yanı sıra etkinlik hatırlatıcıları sayesinde önemli etkinliklerinizi size hatırlatılır. E-mailya da size doğrudan gönderilenmesaj sayesinde ile etkinlik bildirimi alabilirsiniz. Ayrıca birçok grup ve alan için farklı, birden çok takvim oluşturabilirsiniz. Takviminizi belirlediğiniz kişilerle veya takviminizi aranabilir hale getirerek herkesle paylaşabilirsiniz. Artık Google Takvim özellikleri sıradan cep telefonlarında bile gayet iyi takvim uygulamaları sunulmaktadır. Google Takvim ne kadar tercih edilir bilemiyoruz fakat ihtiyaçlara bağlı olarak davetiye gönderilebilir, başkalarının takvim programlarından etkinlikler görülebilir, takip edilebilir, takvim paylaşılabilir.

Google Takvim Yenilendi

7 yıllık bir aradan sonra Google Takvim özellikleri yenilendi. Gittikçe popülerlik kazanan takvim uygulaması Google Takvim’in web versiyonunun tasarımı değiştirdi. 2011 yılından beri aynı şekilde olan tasarım ilk kez değiştirildi.  Google Takvim şu an modern bir tasarımın yanı sıra, daha büyük ve gözle görülür simgeler ve daha sade etkinlik kutularına sahip oldu. Fakat takvimin bu yeni tasarımından hoşlanmazsanız “Klasik Takvim’e Dön” seçeneğine tıklayarak eski Google Takvim tasarımına geri dönüş yapabiliyorsunuz.

Google Takvim İçin Akıllı Öneriler

Akıllı Öneriler olarak adlandırılan özellik sayesinde Google Takvim uygulamasına yeni bir etkinlik eklemek istediğiniz zaman, uygulama siz henüz yazmayı bitirmeden bazı öneriler sunmaya başladı. Bunun bir benzeri de Google arama sayfasındaki önerilere benzemektedir. Örneğin “H” yazdığınızda henüz yazınızı tamamlamadan “Harf, Haklı, Haymana, Hünkâr, Heves” şeklinde kelimeler ile öneriler sunmaktadır.

Bu durum akıllı telefonlardakilerle aynıdır ve son derece Google Takvim’e pratiklik kazandıracak yeniliklerden biridir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *