Google Ajanda
19 Nis, 2019 15:30 tarihinde eklendi

Google Ajanda

Google Ajanda

Google Ajanda Ne İşe Yarıyor

Ajanda kullanımı, planlama yapılması bakımından oldukça önemlidir. Yani ajandalar hayatın her alanında kullanılabilmektedir. Bu nedenle de Google tarafından ajanda servisi oluşturulmuştur ve bu servis ile her türlü planlama yapılabilmektedir. Google ajanda olarak adlandırılan bu servis ile yapılan planlamalar kaydedilebilir. Bununla birlikte önemli notlar kaydedilebilir. Google tarafından sunulan bu ajanda, takvim olarak da adlandırılmaktadır. Çeşitli özellikleri ile kolaylık sağlayan ajanda ile geçmişte yapılmış olan planlamalar ve programlar da incelenebilmektedir.

Bu sayede geçmiş planlamalara bakılarak ne zaman ne yapıldığı hakkında bilgi sahibi olunabilir. Özel günleri hatırlamak için de ajanda servisinden yararlanmak mümkündür. Bu gibi özelliklere sahip olan ajanda servisi herkes tarafından kullanılabilmektedir. Aynı zamanda her yerde kullanıma da uygundur. Normal ajanda veya defter taşımak yerine dijital ortamda daha fonksiyonlu bir program yapma imkanı sunar.

Google Tarafından Sunulan Ajanda Servisi Ne Yapmak İçin Kullanılır?

Google’ın ajanda servisi ile birçok farklı planlama işlemi yapılabilmektedir. Yemek rezervasyonlarını müsait bir zamana yaptırmak için bu ajandaya bakılabilir. Aynı zamanda rezervasyon tarihi kaydedilerek yemeğin unutulmaması sağlanır. Sadece yemeklerde değil uçak veya otobüs rezervasyonlarında ya da benzeri işlemlerde de ajanda kullanılarak planlama yapılabilir. Google ajandanın en yaygın kullanım alanlarından biri de iş hayatıdır. İş hayatında sürekli olarak önemli toplantılar düzenlenmektedir.

Bu toplantıların tarihlerini not etmek için ajanda servisi kullanılabilmektedir. Önemli tarihlerin kaydıyla birlikte rezervasyonlarda ve gidilmesi gereken bir yer bulunduğunda adres bilgileri de ajandaya eklenebilmektedir. Bu servis ile Gmail hesaplarında bulunan her türlü programı takip etmek mümkündür. Çünkü Google’ın ajanda servisi Gmail ile ilişkili bir şekilde çalışabilmektedir. Ayrıca diğer uygulamalarla da etkileşim kurmaktadır.

Ajandanın Diğer Google Ürünleri İle Etkileşimi

Google tarafından kullanıma sunulan ajanda servisi, diğer birçok Google ürünü ile etkileşim halinde çalışabilmektedir. Bu sayede Google ürünleri ile ilgili önemli notlar bu ajandaya kaydedilebilir. Daha sonra ise ajanda tarafından ilgili Google ürününün çalışması veya bildirim göndermesi sağlanabilir. Ajanda bu sayede bütün Google ürünlerinde kolaylık sağlar.

Google Ajandanın Hatırlatıcı Özelliği

Google, tasarlamış olduğu ajanda servisi ile önemli planlamaları hatırlatabilmektedir. Hatırlatıcı özelliği sayesinde her türlü önemli programı çeşitli bildirim yolları ile göstermektedir. Bu sayede önemli ve unutulmaması gereken planlamaların her zaman hatırlanması sağlanır. Ajandanın bu özelliği oldukça kullanışlı ve yararlı olmaktadır. Google ajandanın bu hatırlatıcı özelliği diğer Google ürünleri ile eş zamanlı bir şekilde çalışabilmektedir. Yani birçok Google ürünü için de ajandaya kayıt yapılarak hatırlatıcı özelliği kullanılabilir.

Google Ajandayı Kullanmanın Faydaları

Google ajandayı kullanmak birçok açıdan faydalıdır. Ajanda kullanmanın en önemli faydası önemli gün ve tarihleri not edebilmektir. Bununla birlikte notları ve planlamaların hatırlanmasını sağlayan bir servistir. Google ajanda programı, planlama ve hatırlatma servisi olarak kullanılır.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *