Google Benim Aktivitelerim Sayfası
5 Eki, 2019 22:11 tarihinde eklendi

Google Benim Aktivitelerim Sayfası

Google Benim Aktivitelerim Sayfası

Kullanıcılarına bilgiyi hızlı bir şekilde ulaştırmayı hedefleyen Google kendini yenilemeye devam etmektedir. Geçmişten günümüze kadar Google yeni hizmetlerini en üst seviyeye taşımaya çalışmakta. Google benim aktivitelerim sayfası da sizin ve ailenizin internetteki güvenliğinizi sağlamak için internet teknolojilerini geliştirmektedir. Birçok alt yapıya sahip olan Google şifreleme yöntemi ile aktarım sırasında verilerin gizli ve güvende kalmasını sağlar. Bir web sitesini ziyaret etme, fotoğraf veya video paylaşma, e posta gönderme gibi işlemleriniz sırasında cihazınızın Google hizmetleri ve veri merkezleri arasında hareket eder. Bu sayfa verilerinizi kapsamlı koruma altına alır.

Bulut alt yapısı cihazınız ve verilerinizi her zaman Google benim aktivitelerim sayfası ile korumakta. Dünyanın en güvenilir bulut alt yapısını işleten Google bu alt yapılarınızın korunması ve ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilmesi için 7/24 izlemektedir. Bu teknolojiyi Google bizim için geliştirirken bizim yapmamız gereken kötü ve yanıltıcı reklamları etkilemek, resmi kurumların direkt olarak verilerimize erişim izni vermemektir. Telefonunuzdaki veri aktarımlarını korumak içinde bazı koruyucu uygulamalardan da yararlanabilirsiniz. Örneğin android telefon kullanıyor iseniz Google playandroidprotect ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu uygulama cihazınızı, uygulamalarınızı, verilerinizi korumak ve güvende tutmak için daima arka planda taşır. Kötü amaçlı yazılım içeren siz istemeseniz bile sayfanızda görüntü alanını kaplayan sahte ürün tanıtımı yapmaya çalışan reklamları Google benim aktivitelerim sayfası sizler için on binlerce reklamı kapatmakta ve verilerinizi korumaktadır.

Gizlilik Verilerinin Toplanılması

Google benim aktivitelerim sayfası gizli olan verilerinizi toplar ve size daha iyi bir uygulama sunar. Topladıkları veriler arasında şunlar yer almaktadır;  Aradığınız şeyler, konumunuz, ziyaret ettiğiniz sayfalar, görüntülediğiniz reklamlar, izlediğiniz vidolar, Google hizmetlerine erişmek istediğiniz sayfalar, uygulamalar, cihazlar.

Google aramalarınızı nasıl otomatik tamamlar sorusunu çoğumuz düşünür. Aslında çok basit.  Google yazım düzeltme ile aynı hatayı yapan kişilerin verilerini kullanır ve sizin için düzeltir. Arama geçmişiniz Google eski aramalarınızı size tekrardan sunabilir ve istediğiniz aramayı tekrardan bulmanıza yardımcı olabilir.

Cihazınızda haritalar uygulamasını kullandığınızda cihazınız bulunduğunuz yerle ilgili trafik bilgilerini, yol haritasını Google’a gönderir. Google haritanız aracınızın aynı cadde üzerinde diğer araçlarla aynı hızda gittiğini belirleyebilir yoğun trafik olduğunu algılayıp sizin için kestirme yolları belirleyebilir.

Hareket halinde iseniz ve elleriniz yazı yazamayacak kadar doluysa Google asistan bunun için var.  Örneğin yakınlarda hastane var mı? En yakın otele nasıl gidebilirim? Gibi sorunuza en doğru cevabı vermeye çalışırken haritalardan ve aramalardan, ilgi alanlarınızı ve tercihlerinizi kullanır. Hayatımızın her alanında Google benim aktivitelerim sayfası bizlerle ve yeniliklerini bizim için geliştirmeye devam ediyor.

Güvenlik Sınırlarınızı Aileniz İçin Siz Belirleyin

Çocuğunuzun internet başında ne kadar vakit geçireceğini siz ayarlayabilirsiniz. Çocuğunuzun hangi sayfaları ziyaret ettiğini, hangi aktivitelere göz gezdirdiğini family link uygulaması ile bulabilir, ekran başında ne kadar vakit geçireceğini siz belirleyebilirsiniz. Çocuğunuzun Google erişimini sınırlayabilir, güvenilir ve yararlı verilere yönlendirebilirsiniz. Sadece sizin uygun gördüğünüz sitelere girebilir, istemediğiniz siteleri engelleyebilirsiniz. Family link kullanarak çocuğunuz için hangi uygulamanın yararlı olduğunu bulabilir zararlı, şiddet içerikli çocukları olumsuz etkileyebilecek uygulamaları engelleyebilirsiniz. Çocuğunuzun hizmetlerini kullanırken şifreyi unutması dâhilinde çocuğunuza yardımcı olabilir, çocuğunuzun kişisel bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

Google benim aktivitelerim sayfası güvenilir olmakla birlikte gizliliğinizi koruyor size yeni teknolojileri sunmak için daima saygı çerçevesinde çalışıyor. Sizlerde reklam içeriklerine, gönderdiğiniz e postalarınıza,  video ve fotoğraflarınızı ve uygulamalarınızı yüklerken zararlı verilere dikkat etmeli size uygun olanı seçmelisiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *