Google’ı Ana Sayfanız Yapın!
5 Ağu, 2019 15:22 tarihinde eklendi

Google’ı Ana Sayfanız Yapın!

Google’ı Ana Sayfanız Yapın!

İnternet kullanıcıları Google’ı çok rahat bir şekilde ana sayfası yapabilir. Böylelikle tarayıcılarını ne zaman açarlarsa Google karşılarına çıkar ve aramalarını daha seri bir biçimde gerçekleştirebilirler. Hangi tarayıcı kullanırsanız kullanın Google’ı rahatlıkla ana sayfanız yapabilirsiniz. Bu nedenle Google ana sayfanız yapın. Daha rahat kullanırsınız.

Örneğin Google Chrome tarayıcısını kullanan kişiler en üstte sağ köşede diğer yazan yere tıklayarak ayarlar bölümüne gitmeliler ardından görünüm kısmındaki ana sayfa düğmesini göster kısmını açmalıdırlar.

İkinci seçeneği tespit ederek ardından oraya www.google.com adresini yazın. Böylelikle artık Google tarayıcınızı açtığınızda artık sizin ana sayfanız olmuş olacaktır. Aramalarını daha hızlı yapacaksınız.

Tüm İşlemcilerde Google Ana Sayfa Yapabilirsiniz

İnternette olan tüm işlemcilerde Google arama motorunu ana sayfanız haline getirme şansına sahipsiniz. Google’ı ana sayfanız haline getirmenin pek çok avantajı vardır. Bu avantajlardan ilki aratacağınız içeriği daha hızlı bir şekilde aratabilirsiniz. Ekstradan google girmenize gerek kalmaz. Bu avantajdan yararlanmanız için Google ana sayfanız yapın.

Google arama motorunu yukarıda da belirttiğimiz gibi tüm işlemcilerde ana sayfanız yapabilirsiniz. Google Chrome, Safari, Firefox, İnternet Explorer, Microsoft Edge gibi işlemcilerde Google’ı ana sayfanız haline çok basit bir şekilde getirebilirsiniz. Birkaç işlemle anından ana sayfanız yapabilirsiniz. Böylelikle hem aratacağınız sitelere daha hızlı ulaşır hem de zararlı içeriklerden bilgisayarınızı korumuş olursunuz.

Google Zararlı Yazılımlardan Korur

İnternetin tüm insanlar için dürüst ve güvenli bir ortam olduğuna inanmak isteyebiliriz. Fakat bu ortamda hem bilgisayar korsanları hem de internet suçluları da mevcuttur. Bu problemi inkâr etmek yerine koruyucu tedbirler almak gerekir. Bu tarz kişilerin problem çıkarmak için kullandıkları metotlardan bir tanesi kötü amaçlı yazılımları sanal ortamda yaymaya çalışmaktır.

Kötü Amaçlı Yazılım Hakkında Bilgiler

Bilgisayarlara zarar vermek için tasarlanan her çeşit yazılımın tamamı kötü amaçlı yazılımdır. Bu tarz yazılımlar şahsi bilgisayarlardan bilgiler çalabilirler. Bilgisayarları ağır bir şekilde yavaşlatabilirler. Ayrıca, insanların haberleri olmadan e mail adreslerinden sahta e mailler yollayabilirler. Kötü amaçlı olan yazılım türlerinden bazıları şunlardır; Truva atı, reklam yazılımı, casus yazılım, solucan ve virüstür.

Virüs, bilgisayara hasar veren ve kendisini sürekli olarak kopyalayabilen bir bilgisayar programıdır. Solucan, bir ağ üstünden kendi kopyalarını diğer bilgisayarlara gönderebilen kötü amaçlı yazılımlardan bir tanesidir. Casus yazılım, internet kullanıcılarının haberi olmadan onlarla ilgili bilgileri toplayan bir yazılımdır. Reklam yazılımı ise bilgisayarlarda otomatik olarak reklam indiren, görüntüleyen ya da oynatan bir yazılım türüdür. Truva atı da kendisini faydalı bir uygulamaymış gibi gösteren fakat bilgisayarlara zarar vermekte olan bir programdır.

Bu tür zararlı yazılımlardan korunmak için bazı tedbirler almak gereklidir. İlk olarak yazılımlarınızı ve bilgisayarınızı her zaman güncelleyin ve Google ana sayfanız yapın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *