Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır
3 Şub, 2015 13:45 tarihinde eklendi

Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Özellikle günümüzde trojen adı verilen virüs programı ile virüs gönderip şifreleri kırmaya niyetlenen kötü niyetli kişilerin artmasıyla şifre güvenliği önemli bir hale gelmiştir. Bu sebeple şifremizi 70 günde bir değiştirmek güvenliğimiz açısından önemlidir. Öncelikle güçlü bir şifre oluşturulmalıdır. Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır konusuna gelince gelin adım adım bu konuyu anlatalım.

Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır; birkaç basit adımla herkesin kısacık bir zaman içinde yapabileceği bir işlemdir. Gmail hesabınızın güvenliğini artırmak için şifrenizi daha zor bir kombinasyon tercih etmenizi şiddetle öneririm. Özellikle Paypal veya bunun gibi önemli hesaplarınızı Gmail hesabınız üzerinden açtıysanız e-posta hesabınız daha önemli bir hale gelir. Bu sebepten Gmail şifreniz ne kadar güvenli kontrol etmenizde ve yukarıda değindiğimiz gibi 70 günde bir kez şifre değişikliği yapmalısınız. Gmail şifre değiştirme güvenliğiniz için dikkate almanız gereken bir konudur.

Önce https://myaccount.google.com/ adresine girerek google hesabımızı açıyoruz. Açılan sayfanın sol alt tarafında Oturum açma ve güvenlik tıklayarak menü sekmesini açıyoruz.

Sol menüden önce Google’da oturum açma sekmesine tıklayarak hesap ayarlarını değiştirmek içi Şifre ve oturum açma yöntemi den Şifre başlığını tıklıyoruz. Sekmede şifreyi değiştir linkini tıkladığımızda yeni bir sayfa açıldığını göreceğiz.

Açılan Mevcut şifre bölümüne hali hazırda kullandığımız şifreyi giriyoruz ve girişi tıklıyoruz.

Yeni şifre kutucuğuna da oluşturduğumuz yeni şifremizi yazarak iki kere onaylattıktan sonra kaydet butonuna basarak şifre değiştirme işlemini bitirmiş oluşturuyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken en az 8 karakter kullanın başka sitede kullandığınız bir şifreyi veya evcil hayvanınızın adı gibi çok bariz bir kelimeyi kullanmayın.

Hayırlısı olsun yeni şifreniz onaylandığını size gelen sms ve e-postalar ile anlarsınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *