Google Webmaster Blog
5 Tem, 2019 19:02 tarihinde eklendi

Google Webmaster Blog

Google Webmaster Blog

Google Webmaster Blog Hakkında

Google hizmetleri arasında bulunan google webmaster blog yayınladığı farklı konuları ile pek çok kişi tarafından takip edilmektedir. Türkçe olarak da yayına başlaması ise İngilizce olarak takip edemeyenler için sevindirici bir gelişme olmuş ve takipçi sayısı daha da artmıştır.  Webmaster blog ne işe yarar, neler yayınlar, içeriğinde neler vardır yazımızda kısaca bahsedelim.

Google webmaster platformunda google arama motoru ile ilgili olarak son gelişmeler, güncellemeler yayınlanmakta ve ayrıca webmasterlar için oldukça çeşitli konulardan bahsedilmektedir. Webmaster nedir öncelikle onu açıklamak gerekirse; web sitesi kuran, buradaki uygulamaları geliştiren ve ayrıca yazılım, grafik, animasyon ve internet üzerine teknik bilgi ile donanmış olan kişiler anlamına gelmektedir.

Google webmaster bloğu, webmasterlar için yardım alabileceği pek çok kaynağı, eğitici içerikleri ve etkinlikleri de içermekte olup oldukça kolay ulaşım imkanı da sunmaktadır.

Google Webmaster Blog Yardım Kaynakları

Google webmasterda web sitesi sahipleri ve web sitesi kuracak olanlar için Türkçe ve İngilizce çeşitli yardım kaynakları bulunmaktadır. Google webmaster blog platformunda bulunan bu yardım kaynakları nelerdir kısaca bahsedelim.

Search Console kullanımı ile ilgili kullanıcı rehberi ve webmasterlar için tüm eğitici ve yardım alınabilecek belgeler bu platformda yer almaktadır. Ayrıca web sitesi kurulumu ya da uygulamalar ile ilgili sorulan tüm sorulara diğer webmasterlardan yanıt ve tavsiyeler alınabilmesi de oldukça kullanışlı bir özelliktir. Bunların yanı sıra G+ topluluğu sayfasında yayınlanan duyurular, canlı yayın ve tüm etkinlikler de takip edilebilmektedir.

Google Webmaster Blog Formu

Google webmaster platformunda tüm görüş ve öneriler paylaşılabilmekte olup isteyen kullanıcılar Türkçe yardım forumu da kullanarak sorularını ya da önerilerini iletebilmektedirler. Bu forum sayesinde pek çok webmasterla iletişim kurulabilmekte olup her öneri ve soru uzmanlar tarafından değerlendirilmekte ve cevaplanmaktadır. Google webmaster blog özelliklerinden biri olan yardım forumu ile daha çok webmaster ile iletişimde olmak ve daha fazla profesyonel kurulan web siteleri hedeflenmektedir. Google webmaster blog uygulaması özelliklerini her geçen gün geliştirmektedir. Bundan dolayı kullanım özellikleri de sürekli olarak geliştirilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *