Google Haritalar’da Soru Sorun
4 Eyl, 2017 18:18 tarihinde eklendi

Google Haritalar’da Soru Sorun

Google Haritalar’da Soru Sorun

Google Haritalar’da Soru Sorun özelliği ile; Android işletim sistemini kullanan cep telefonları veya tabletler için Google Haritalar’da yeni bir özellik ile yine karşınızda. Daha önce gitmediğiniz bir eğlence merkezine giderken nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz veya en kısa ulaşımın nasıl sağlanacağı hakkında bir fikriniz yok bunu öğrenmek mi istiyorsunuz? veya bir şehirde ücretsiz müze turlarından nasıl faydalanacağınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? Bunun gibi gideceğiniz mekan ile ilgili özel bilgileri yeni eklenen özellik ile kullanmak için gideceğiniz yerin Google Haritalar’daki konumuna tıklayıp sormanız yeterli olacak. Ayrıca sizde daha önce deneyim yaşadığınız yerler hakkında soru soran kullanıcıların sorularına da yanıt verebilirsiniz. Siz işletme sahipleri de mekanınız hakkında sorulan sorulara en doğru cevapları verebilirsiniz.

Gideceğim Yer Hakkında Nasıl Soru Sorarım?

Google Haritalar’da isimleri görünen kafeler,bankalar,eğlence merkezleri ve restoranlar hakkında sorular sorabilir ve yanıtlayabilirsiniz. İşletme sahipleri ve diğer kullanıcılar bu Soru-Cevap gönderilerine doğrudan okuyup size yanıt verebilir. Yalnızca Android cihazlarda kullanıma sunulan bu özelliğin ilerleyen dönemde iOS içinde açılmasını umut ile bekliyoruz. 😀 Gelelim belirlediğimiz bir mekan hakkında nasıl soru sorabileceğimize.

1. Android telefon veya tabletinizden orijinal Google Haritalar uygulamasını açın ve harita belirlediğiniz bir yere dokunun.

2. Alt kısımda dokunduğunuz yerin ben Yapı Kredi Bankası Şubesine dokundum yerin adına dokunun.

3. Aşağı doğru inin ve Sorular ve yanıtlar kısmında yer alan kutucuğa sorunuzu yazın ve gönder tıklayın. Daha önce hiç soru sorulmamış bir mekan açarsanız ilk soruyu siz sorun çıkacaktır. Sorunuzun daha önceden sorulup sorulmadığını öğrenmek için Daha fazla soru göster dokunun.

Peki sorunuza yanıt geldi nasıl bilgi sahibi olacağım derseniz kullandığınız e-mail hesabınız üzerinden size Google yanıtlandığında bildirim gönderecektir. Tabi yaşadığınız kötü deneyimleri de burada paylaşma şansınızda bulunacak böylece.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *