Chromecast Kurulumu Nasıl Yapılır?
7 Ara, 2018 15:48 tarihinde eklendi

Chromecast Kurulumu Nasıl Yapılır?

Chromecast Kurulumu Nasıl Yapılır?

Chromecast Nedir?

Google tarafından piyasaya sürülen ürünlerden bir tanesi de son dönemlerde özellikle ev ve iş yerinde kullanmak üzere teknoloji meraklısı olan insanlar tarafından çok rağbet görmüş olan Google Chromecast cihazıdır. Cihaz bir adet verici etrafından iki adet kablo ve bir alıcı olan diğer kablo aparatlarından oluşan bir cihazdır. Cihazın kablolarından bir tanesinin ucunda USB girişi diğerinde ise HDMI girişi bulunmaktadır. USB girişleri ve HDMI girişleri özellikle WIFI olmayan TV’lerde diğer cihaz ve ağlara bağlanmaya fırsat sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle TV’nin WİFİ özelliği yoksa diğer cihaz ve ağa bağlanmak adına bu cihaza ihtiyaç duyulmaktadır. Şimdi Chromecast Kurulumu nasıl yapılır? Bu konu üzerinde ilerlemeye devam edeceğiz.

Chromecast Kurulumu Nasıl Yapılır?

Chromecastcihazı sahibi olan kişiler cihazlarını kullanmaya başlamak için teknik bilgi ve desteğe ihtiyaç duyabilirler. Bu nedenle Chromecast kurulumu nasıl yapılır konusu incelenecektir.  Güç kaynağı, WİFİ algılama aparatı ile beraber cihaz bağlantı kablolarından oluşmaktadır. WİFİ aparatı ile yakında bulunan ağlar tanımlanarak bağlantı sağlanır. Diğer bir giriş ucu ise HDMI girişidir. Bu giriş ile TV’lere bağlanmak mümkün olmaktadır. Ardından USB yani güç kablosu TV veya uyumlu başka cihaza takılır. Bunda amaç, cihazımıza elektrik enerjisi alarak güç iletimini sağlamaktır. Ayrıca bağlantılardan önce cihazın yan kısmında yer alan On/OFF tuşlarının aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bağlantılar sağlandıktan sonra kaynak ayarı sekmesinden TV’nin HDMI1 seçeneğine bağlanması sağlanır. Ayrıca TV ile diğer cihazı birbirine bağlamak için özellikle akıllı ve telefon ve tabletlere indirilecek WİFİ DİSPLAY programı sayesinde programa dahil olunabilir. İndirilen programda akıllı telefon tarafından TV bağlantısı görülerek ekleme yapılır. Seçim sonrasında TV akıllı telefonunuza bağlanmış olacaktır. Bu andan itibaren kurulum tamamlanarak akıllı telefon ekran görüntüsü ile TV görüntüsü eşzaman yakalayacaktır. Bu şekilde programı kullanarak TV üzerinde ağa bağlanarak geniş ekranda içeriğe sahip olmak mümkündür.

Chromecast Faydalı Mı?

Chromecast programı özellikle, tek bir sunucu ile farklı ekranlara aynı anda, internet bağlantısını da mümkün kılacak şekilde bağlanmayı sağladığından büyük bir kolaylık sunmaktadır. Chromecast kurulumu nasıl yapılır konusu bu şekilde özetlenmiştir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *