Google Trips
20 Haz, 2019 18:41 tarihinde eklendi

Google Trips

Google Trips

Google Trips sıkça seyahat eden ve seyahat etmeyi seven kişileri için Google tarafından geliştirilmiş olan bir uygulamadır. Google kullanıcılarının beğenisine sunulan bu uygulamanın ekranları mobil cihazlar ile uyumlu olup, alt yapısı sorunsuzca çalışmaktadır. Seyahat planları yapan biri iseniz mutlaka Google Trips uygulamasına göz atmalısınız.

Bu uygulamada gitmek istediğiniz mekâna, şehre, ülkeye hatta kıtalara bir dokunma kadar yakın olursunuz. Siz gitmek istediğiniz seyahat etmek istediğiniz yere karar verdikten sonra Google Trips uygulamasında bu yeri aratmanız yeterlidir. Bu şekilde seyahat etmek istediğiniz yer hakkında bütün detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Bu yerdeki görülmesi, gidilmesi gereken yerleri, yapılması gereken etkinlikleri, mekânları sadece ekranda tek bir uygulama ile görme şansınız bulunmaktadır.

Google Trips uygulamasının özellikleri

Diğer seyahat uygulamaları ile Google Trips karşılaştırıldığında bu uygulamanın en önemli özelliği gitmek istediğiniz şehirde yerde ihtiyacınız olan bütün hizmetlerin telefona indirilmesidir. Bu şekilde mobil cihazınızda internet bağlantısı olmasa da gittiğiniz şehirde istediğiniz gibi gezebilir, ihtiyaç duyabileceğiniz her yere ulaşabilirsiniz. Bu açıdan Google Trips diğer gezi uygulamalarına göre bir adım öndedir. Bu kullanıcılar için önemli bir avantajdır.

Kullanıcılar için Google Trips uygulamasının cazip olmasının başka bir unsuru ise internet bağlantısı olmadan yani çevrimdışı çalışmasıdır. Çevrimdışı olsanız da uygulamaya anlık bilgiler dışında erişme olanağınız bulunuyor. Sadece o anda gerçekleşen etkinlikleri görebilme şansınız olmuyor. Bunun dışında uygulamayı internet olmadan da kullanabiliyorsunuz.

Seyahat planı yaptığınız şehirde geçirmeyi planladığınız süreye göre isterseniz kendi önceliklerinizi belirleme olanağınız var. Bunu yapabilmek için Google Trips uygulamasında seçtiğiniz şehirde kaç gün geçireceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Uygulama buna uygun şekilde size bir rota belirliyor. Şehirde hangi yerleri öncelikle görmeniz gerektiğine, müzeleri, alışveriş yerlerini, tarihi yerleri, mağazaları seçiminize göre ön planda gösteriyor.

Google Trips uygulamasını nasıl kullanmalısınız

Bu özellikli seyahat uygulamasından verimli bir şekilde yararlanmanız için öncelikle Google hesabınız ile uygulamaya giriş yapmalısınız. Google Trips Gmail e posta adresinize gelen rezervasyon bilgilerinizi dikkate alarak gitmek istediğiniz yerle alakalı olan bütün bilgileri tek ekranda toplamakta ve size göstermektedir.

Google Trips kullanarak seyahat planlaması yapmanız için önce Google Play Store ya da App Store mağazalarını ziyaret etmelisiniz. Mobil uygulama mağazalarından Google Trips uygulamasını herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Daha sonra seyahat etmek istediğiniz yerleri, şehirleri detaylı olarak uygulamadan görebilirsiniz. Dünyayı yanınızda taşırsınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *