Gmail Hesabı ile Sohbet
25 Eki, 2014 3:30 tarihinde eklendi

Gmail Hesabı ile Sohbet

Gmail Hesabı ile Sohbet

Gmail sayesinde hem yeni bir mail adresine sahip olabilir, hem maillerinizi burada yönetebilir hem de burada arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz. Bu mail hesabı ile sohbet etmeyi bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Gmail hesabınızı giriş yaptıktan sonra sizin ekranınızın sol köşesinde sohbet sekmesi göreceksiniz. Bu sekmede ilk olarak kendi adınızı görür sonrasında da tüm arkadaşlarınızın isimlerine buradan erişim sağlayabilirsiniz. Online olduğunuz chat menüsünde profil resminizin yanında yeşil ışık yanmaktadır. Bu sizin sistemde olduğunu gösterir. Sol altdaki beyaz kutucuğa tıklayarak sohbet menüsünü aç kapa yapabiliriz. Resimde yeşil kare içine aldık.

gmail-hesabi-ile-sohbet

Arkadaşlarınız eğer o sırada çevrimiçi yani sizinle konuşabilecek durumda ise yanlarında bir yeşil ışık yanmaktadır. Ama arkadaşlarınız uygun değil ya da hesap başında değil ise onların bu yeşil ışığı gri olarak gözükür. Aynı zamanda arkadaşlarınız ile burada görüntülü konuşabilirsiniz. Sohbetinize kişi eklemek için de kişi ekle seçeneğine tıklayarak istediğiniz kişiyi sohbetinize dâhil edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *