Google Analytics
5 Oca, 2019 23:47 tarihinde eklendi

Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics

İçerisinde oldukça kapsamlı bilgiler yer alan bir istatistik uygulaması niteliğine sahip olan Analist Google programı şirket tarafından Webmasterlara yönelik olarak başlatılan çalışmalar sonrasında ortaya çıkarılmıştır. Sistemin sahip olduğu gelişmiş donanımlar sayesinde gerçekleştirilen Analitic işlemler ile birlikte kullanıcılar ellerinde bulundurdukları sitenin hangi tarayıcılar tarafından ziyaret edildiğini net bir şekilde görebilme imkanına sahip olmaktadır. Bu tarayıcılar üzerinde gerçekleştirilecek araştırma çalışması ile birlikte sitenin hangi ülke ve hangi illerden incelendiğini görebilmektedir.

Analitic Google sisteminin sağladığı bir diğer avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça geniş istatistik ağına sahip olan uygulama sayesinde siteye uğrayan tekil veya çoğul ziyaretçilerin niteliğine erişebilme imkanı bulunmaktadır. Farklı alanlarda girişimde bulunmak isteyen ve bu nedenle hizmete sunduğu mal ve hizmetleri tanıtmak, bu sayede de daha büyük müşteri kitlelerine ulaşmak isteyen kullanıcılar tanıtım yapabilme amacıyla site kurma işine yönelmektedir. Yapılan girişimin başarılı olup olmadığını tespit edebilme adına Analitik Google sisteminin sunduğu hizmetlerden faydalanmak oldukça avantaj sağlayan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Google Analytics Sistemi Sayesinde Gerçekleştirilen Site Analizi

Kurulan site platformu üzerinde yer alan konu başlıkları ve içeriklere hangi türden ziyaretçilerin uğradığı hususunda kullanıcılarının en net bilgiye ulaşabilmesini mümkün kılan Analiz Google sistemi sayesinde yapılan girişimlere dair doğru planlamalar yapılabilmektedir. Siteyi ziyaret eden kişilerin niteliği ve ziyaret saati gibi bilgilerin tespit edilmesi, girişimciler için birtakım referansların elde edilmesini mümkün hale getirmektedir.

Elde edilen referans bilgileri sayesinde Analystics sisteminin sunduğu bilgilerden yararlanmak sureti ile oluşturulan sitenin eksik görülen kısımlarını tespit etmek ve oluşturulan içerikleri daha kapsamlı bir hale dönüştürmek oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Sistem tarafından sağlanan kodların oluşturulan siteye oldukça kolay işlemler ile birlikte eklenmesi sonrasında Analytıcs özelliğinin sunduğu faydalardan yararlanmak mümkün hale gelmektedir. Her siteye özel olarak gönderilen takip kodunu tüm sayfalarda kullanıma imkan veren bir noktaya eklemek daha doğru bir hamle olacaktır.

Analytics İle İstatistik Tutma İşlemleri

Oluşturulan sitenin niteliği ve içerisinde yer alan içeriklere bağlı olarak ziyaretçi sayısı ve ziyaretçilerin sitede kalma süresi gibi hususlar büyük önem arz edebilmekte olup Analytics sistemi sayesinde amaca uygun kullanımlar sağlamak mümkün olmaktadır.

Elde edilen bilgiler ile birlikte tanıtım sürecinde hangi alanlara ağırlık verilmesi gerektiği net bir şekilde tespit edilebilmektedir. Gerçekleştirilen tanıtım çalışmalarına dair Analystics Code sürecinin tamamlanması ile birlikte en net raporları elde edebilmek mümkün hale gelmektedir.

Entegrasyon işlemi sonrasında kullanıcıların davranış eğilimleri ve potansiyel kazanç alanları ile ilgili olarak zaman içerisinde ortaya çıkabilecek değişikleri güncel bir şekilde görebilme fırsatı elde edilmektedir. Google şirketi tarafından kullanıma sunulan Ads uygulaması ile sağlanacak Analystics tr optimizasyon işlemi ile birlikte başlatılan reklam girişimlerine dair en uygun çözümler sunan istatistik raporlarını elde etmek mümkün hale gelmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *