Google Takvim
24 Haz, 2019 15:02 tarihinde eklendi

Google Takvim

Google Takvim

Google Takvim İle Zamanınızı Planlayın

Zaman insanın hükmetmek için çaba gösterdiği en önemli kavramdır. Zamana hükmetmek için planlı olmak bazen yeterli olmayabiliyor. Google takvim ile hayatınızı planlı hale getirmenin yanında ne yaptığınızı ve ne yapacağınızı daha somut şekilde görebilirsiniz.

Google takvim 2006 yılında kullanıma sunulmuş bir uygulama olmasına rağmen önemi son günlerde yeni yeni anlaşılmıştır. Hayatı kolaylaştıran bir uygulama olmasının fark edilmesi bu uygulamanın daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamaktadır. Bu uygulamayı kullanmaya başlayanların hayatı çok daha düzenli hale gelmektedir.

Google Takvim Kullanıcısı Nasıl Olunur?

Google takvim kullanıcısı olabilmek için öncelikle bir Google Hesabı almanız gerekiyor. Bu hesabı açtıktan sonra Google sayfasından calendar kısmındaki takvimi açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınızla giriş yaparak Google takvim aç diyerek takviminize etkinlikler ekleyebilirsiniz. Gmail hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdinizde hesap oluştur kısmından kendinize ait bir hesap oluşturmanız istenecektir. Oluşturduğunuz hesabınız üzerinden Google takvim giriş kısmından bu uygulamaya girebilir ve bu hatırlatıcı ve planlayıcı programı kullanabilirsiniz.

Google Takvimi İndirme ve Kurma

Google takvim zamanı planlamak için kullanabileceğiniz bir uygulama olmasının yanında Google takvim hatırlatıcı kullanıldığında da sizin aklınızda tutmanız gerekenleri sizin yerinize tutan bir hafıza ve bir hatırlatıcı olmaktadır.

Google tarafından hazırlanmış olan bu uygulama Google hesabında giriş yapılarak kullanılabilmektedir. Bunun yanında özellikle masaüstü bilgisayarlarda bu uygulamanın kullanılabilmesi için Google takvim indir şeklinde arama yaparak uygulamayı indirebilirsiniz. Google Play üzerinden Google takvim masaüstü indir şeklinde yazıp indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Takvim Nasıl Kullanılır?

Çok yoğun çalışma hayatı olanlar bu yoğunlukları içerisinde özel günleri, toplantıları, buluşmaları unutmamak için bu uygulamayı kullanmaya başlayabilirler. Google takvim nasıl kullanılır denildiğinde artık her şeyin bir tıkla ulaşılabildiği teknoloji sayesinde bu uygulama da hemen kullanılmaya başlanabilir.

Google takvim kullanımı konusunda yapmanız gereken Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulamayı biraz incelemek olmalıdır. Kısa sürede Google takvim uygulamasının nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz.

Gmail hesabı ile giriş yapmanız bu uygulamanın bazı etkinlikler öncesinde sizi uyarması için gereklidir. Uyarı şeklinde ve mail olarak Google takvim size önemli günlerinizi ve yapmanız gerekenleri uyarı olarak bildirecektir. Google takvim masaüstü kullanımı da yapacaklarınızı bir bütün olarak ekranda görmenizi ve planlamanızı sağlamaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *