Google Takvim Kullanım Rehberi
15 Ara, 2018 3:35 tarihinde eklendi

Google Takvim Kullanım Rehberi

Google Takvim Kullanım Rehberi

Google Takvim Kullanım Alanı

Google’ un sunduğu hizmetlerden biri olarak Google Calender kurşun kalemle tutulan ajandalara göre daha avantajlıdır. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama ile hatırlatıcılar eklenebilir ve klasik bir ajandaya göre çok fazlasını sağlayabilmektedir. Günlük hayatta organize olabilmeyi arttıran ve klasik yöntemlere göre çeşitli üstünlükler bulunduran bir uygulamadır. Google Calender sadece bir takvim uygulaması olarak görülmemelidir. Donanımlı bir uygulama olarak içerisinde kullanıcıların ihtiyacı olan birçok şey unutulmamıştır. Google Takvim uygulaması ile sunulan hizmetlerden biri olarak hatırlatmalar bulunur. Hava yağmurlu ise Google Takvim hatırlatır. Google Takvim kullanım alanları nerelerdir? Doğum günleri, evlilik yıl dönümü gibi özel günler, randevular, toplantılar gibi her hatırlatmaya bu uygulama ile sahip olmak mümkündür.

Google Calender Avantajları

Google Takvim uygulaması ile cep telefonuna hatırlatma mesajları alınabilir. Takvime kayıt edilen önemli randevular ve özel günler kaydedilen saatte SMS ile hatırlatılır. Tamamen ücretsiz olan bu hizmet Türkiye’ye binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Ortak etkinlikler gibi planlanan partiler ve davetler de bu uygulama içerisine kaydedilebilir. Eğer bu gibi ortak davetlerde hatırlatıcı eklenirken onlar için de kurulduysa SMS’leri sadece siz almazsınız davete katılacak olan ve kayıtlı herkes bu hatırlatmalar ile randevularını unutmamış olur. Google Takvim kullanım rehberi ile takvim üzerinde işlemleri kolayca yapmak mümkündür. Aynı zamanda bu uygulama çoklu takvim desteği sunar. Bu özellik ile de birden fazla takvim kullanılabilir. İş takvimi ayrı, aile takvimi ayrı olarak kullanılırken farklı alanlardaki etkinlikler nedeniyle ajandanın karışması önlenmiş olmaktadır.

Google Takvim Entegrasyonu

Google Takvim uygulaması ile API sunulmakta ve bu sayede mobil cihazlardan da takvim kullanmak mümkün olmaktadır. Akıllı telefonlardan Google takvim uygulaması standart bir menüye sahip olmaktadır. Masaüstü programları ile de entegre olan Google Takvim yeterli altyapıya sahip bir uygulamadır. Google Takvim kullanım rehberi ile programcı olanlar bu altyapıyı kolaylıkla kullanabilir. Farklı uygulamalar ile bütünleşen Google Takvim sayesinde iş adamları kayıtlarını olay şekilde bu uygulamaya aktarabilmektedir. Bu sayede otomatik ihale dokümanları hazırlanabilir ve işler daha hızlı şekilde bitirilebilir. Bu işlemi gerçekleştirmek basit bir yazılımlarla mümkün olmaktadır. Bu yazılım Google Takvim API’sine entegre edildikten sonra uygulama avantajlarından daha fazla yararlanılabilir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *