Word’de Bir Takvim Nasıl Yapılır?
3 Ara, 2018 15:03 tarihinde eklendi

Word’de Bir Takvim Nasıl Yapılır?

Word’de Bir Takvim Nasıl Yapılır?

Windows ve Mac için Microsoft Word’de bir takvim nasıl yapılır. Bir takvimi hızlıca oluşturmak için bir Microsoft takvim şablonunu kullanabilir veya bir tabloyu kullanarak kendi takviminizi manuel olarak oluşturabilirsiniz. Bunun için ilk yöntem şablonları kullanarak bunun için;

Microsoft Word’ü Açın

Üzerinde beyaz “W” olan koyu mavi bir uygulama. Arama çubuğunu tıklayın. Word penceresinin en üstündedir.

Takvimi Yazın, Ardından ↵ Enter Tuşuna Basın

Bunu yapmak, şablon şablonlarını takvim şablonları için arayacaktır.

Bir Takvim Şablonu Seçin

Kullanmak istediğiniz takvime tıklayın. Takvimin sayfası açılır. Oluştur’a tıklayın. Takvimin sağında. Bu, takvim şablonunun indirilmesini isteyecektir. Takvimin yüklenmesini bekleyin. Şablon indirmeyi tamamladığında, Microsoft Word’de otomatik olarak açılır. Manuel olarak bir takvim oluşturmak için;

Microsoft Word Açın

Üzerinde beyaz “W” olan koyu mavi uygulama. Word ana sayfası açılacaktır. Boş belgeye tıklayın. Bu seçenek ana sayfanın sol üst tarafındadır.

Ayları Giriniz

Takviminizi oluşturmak istediğiniz ayın adını yazıp ↵ Enter tuşuna basın. Bunu yapmak, ayınızın takviminizin üstünde olmasını sağlar.

Ekle Sekmesini Tıklayın

Word penceresinin üstündeki mavi şerittir. Ekle araç çubuğu şeridin altında açılacaktır. Tabloya tıklayın. Bunu, araç çubuğunun “Tablolar” bölümünde bulabilirsiniz.

Bir Tablo Oluşturun

Fare imlecinizi yedi kutuyu sağa ve beş aşağıya doğru sürükleyin, ardından tıklayın. Bu, takviminiz olarak görev yapmak için yedi-beş bir tablo oluşturacaktır.

Haftanın Günlerini Girin

Kutuların en üst satırında, her sütun için haftanın gününü yazın.

Takvimin Kutularını Genişletin

Takvimin üst kısmından üçüncü yatay çizgiyle başlayarak, satırların ikinci satırını büyütmek için aşağı doğru tıklayıp sürükleyin. Takviminiz sizin için doğru boyutta olana kadar her bir kutu satırı için bu işlemi tekrarlayın.

Gün Numaralarını Ekle

Ayın ilk gününün başladığı kutuya tıklayın, 1 yazıp Sekme tuşuna basın ve geri kalan günlere ilerleyin.

Takviminize Bilgi Ekleyin

Günleri numaralandırdıktan sonra, bir gün kutusunu tıklayıp yeni bir satır başlatmak için Enter tuşuna basıp etkinliğin adına veya ayrıntılarına yazarak etkinliklere, tatillere, randevulara vb.

Diğer Aylar Oluştur

Mevcut aya ait takvimin altına tıklayarak, takviminize birkaç ay daha ekleyebilir, ↵ Birkaç kez girip ardından takvim oluşturma işlemini tekrarlayabilirsiniz.

Takviminizi Kaydedin

Ctrl + S (Windows) veya ⌘ Command + S (Mac) tuşlarına basın, ardından bir kaydetme konumu seçin, takviminizin adını girin ve Kaydet tıklayın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *