Google Takvim ile Android telefonumuzu nasıl senkronize ederiz?
2 Tem, 2015 2:54 tarihinde eklendi

Google Takvim ile Android telefonumuzu nasıl senkronize ederiz?

takvim1

Hayatımızı düzene sokmak pek çoğumuz için çok zor oluyor. Hele de günlük hayatımızda koşuşturmacalarla uğraşıyorsak. Aldığımız notlar ise bir süre sonra hem unutuluyor, hem de gittikçe daha karmaşık hale geliyor. Peki her problemimizde imdadımıza yetişen android telefonlarımıza bu konuda neden danışmayalım? Google Takvim uygulamasıyla android işletim sistemli telefonumuzu senkronize ederek hayatımızdaki her anı planlı ve düzenli yaşayabiliriz. Tüm notlardan, unutulmuş planlardan ve sürekli tekrar kurmak zorunda olduğunuz alarmlardan Google Takvim uygulamasıyla kurtulun. Artık tek ihtiyacınız olan şey android işletim sistemli bir telefon ve Google Takvim uygulamasını telefonunuza indirmek. Google Takvim uygulamasının bir diğer özelliği de cihazlar arasın senkronize edilebilmesi. Yani tabletinizdeki ve cep telefonunuzdaki takvim uygulaması birbiriyle bağlı oluyor. Bu sayede bir cihazdaki uygulama üzerinde gerçekleştirdiğiniz değişikler diğer cihazınızda da otomatik olarak gerçekleştiriliyor.

calender1.

Google Takvim’in mobil uyumlu geliştirilmiş uygulamasında Gmail hesabınızdaki etkinlikler doğrudan takviminize eklenir. Oluşturduğunuz ayarlama ve alarmlar tüm takvimlerinizde sorunsuz bir şekilde senkronize olur. Uygulamanın kolay kullanılabilir olması sebebiyle en çok kullanılan takvim uygulaması olarak değerlendirebiliriz.

Google Takvim’i kullanmak Android’in çeşitli sürümlerinde farklılık gösterebiliyor. Eğer android 4.0 ve daha sonraki bir sürümünü kullanıyorsanız Google Play Store’dan resmi uygulamayı indirmeniz gerekiyor.  Burada uygulamayı açarken mevcut Google hesabınızla açmış olursunuz, farklı bir hesap eklemek istiyorsanız uygulamanın seçeneklerinden yeni bir hesap ekleyebilirsiniz. Android 2.3 ve daha eski sürümlere sahip olanlar Google Play Store’dan Takvim uygulamasını indirerek telefonlarının senkronize edebilirler.

calender2

Telefonunuza uygun Takvim uygulamasına sahip olduktan sonra artık cihazlarınızı senkronize edebilirsiniz. Öncelikle indirdiğimiz takvim uygulamasını açıyoruz. Takvimin menüsüne girip “Görüntülenecek Takvimler” seçeneğine tıklamamız gerekiyor. Burada telefonla senkronize edilmiş takvimleri görüntüleyebiliriz. Senkronize etmek istediğimiz takvimi seçip, senkronizasyonunu etkinleştireceğiz. “Senkronize edilecek takvimler” sekmesine giriyoruz. Burada listelenmiş olan takvimlerden senkronize etmek istediğimiz takvimin yanındaki kutucuğu işaretlememiz yeterli olacaktır. Son adım olarak “Tamam” seçeneğini tıklıyoruz. Takvimlerimizi senkronize ettik fakat senkronize işlemi hemen gerçekleşmediği için ayarlarınızı görebilmeniz biraz zaman alabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *