Google Takvim İle Ajandanız Yanınızda
19 Tem, 2015 20:29 tarihinde eklendi

Google Takvim İle Ajandanız Yanınızda

Google Takvim İle Ajandanız Yanınızda

Geçmiş dönemlerde özellikle asisten olarak çalışanların korkulu rüyasıydı not almayı unutmak ya da yazdığı bir notun yok olması. Aslında bundan daha endişe verici bir durum vardı ki randevuların unutulması. Bunun için ajandalar bile yeterli gelemeyebilirdi. Ancak internetin ceplere kadar girdiği bu dönemde kişiler neden ajanda ve kalem taşımak durumunda kalmalıydı ki. Birçok yazılımcı bu konuda ajanda yazılımları piyasaya sürseler de web tabanlı olmamaları nedeniyle fazla da işlevsel olamamıştı. Bunun üstesinden de tabi ki Google gelebilirdi ki Google Takvim sayesinde tüm programlamaya olanak sağlayan web tabanlı bir uygulamayı piyasaya sürdü. Ancak tabi ki bunun cep versiyonları da olmalıydı. Bunun için de Android gibi diğer mobil işletim sistemlerine uyumlu uygulamalarda hazırlandı. Birde işin gizlilik boyutu vardı ki tek Google hesabı ile Google Takvim kullanma olanağı da sağlanınca en değerli calender uygulaması da ortaya çıkmış oldu.

Google hesabına giriş yapan kullanıcı BURADAN direkt olarak takvim sayfasına ulaşabiliyor ve ilk önce karşısında mobil yazılımları da kullanabileceğine dair bir uyarı çıkıyor.

2015-07-19 20-18-12 Ekran görüntüsü

Görüldüğü üzere tek pencereden birçok işlemi yapabvilme geniş zaman dilimlemesine olanak sunan bir pencere açılıyor önümüze. Üst taraftan programınızı günlük, haftalık ya da aylık gibi ayrıma göre takip edebilme şansı yakalarken etkinlik eklemek için sadece ilgili gün ve saatin bulunduğu hücreyi tıklamak yeterli olacaktır. Ne zaman ne yapacaksınız sorusuna cevap vererek işleme başlamalısınız. “Ne” ifadesi aslında etkinlik bilgilerinizin adıdır.

2015-07-19 20-20-48 Ekran görüntüsü

“Etkinliği Düzenle” ifadesini tıklayarak nasıl bir uyarı alacağınızı, etkinlikten ne kadar süre önce bildirim almak istediğinizi ve ne tür bir bildirim almak istediğinize ilişkin ayarlamaları gerçekleştirebilirsiniz. Bildirimlerinizi PopUp veya Mail yolu ile alabileceğiniz gibi arkadaşlarınızı da bu etkinliğe davet etme olanağı sağlayabilirsiniz. Zaten birçok özelliği ile tüm gereksinimlerinizi sağlayan portal Google Takvim ile de kişisel ve en hatasız asistanınız olacaktır.

2015-07-19 20-23-51 Ekran görüntüsü

Artık değer verdiğiniz insanların özel ginlerini unutmayacak ya da randevularınızı kaçırmayacaksınız. Üstelik te tek bir ekrandan bütün planlamalarınızı takip edebileceksiniz. Hiç bir ek yazılım gerektirmeden tek bir Account ile birçok işlemi bir arada yapabilme kolaylığı ile.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *