Google Etkinlik Takvimi
25 Nis, 2019 21:56 tarihinde eklendi

Google Etkinlik Takvimi

Google Etkinlik Takvimi

Düzenli bir hayat için Google etkinlik takvimi büyük kolaylık

Hayatı plansız yaşamak insanı yorar, bununla da bitmiyor zaman hızla akarken adeta yetişmek için arkasından koşuyoruz. Ömrümüz boyunca sorumluluklarımız da bitmiyor, tabi herkesin yanında bir sekreter bulunmuyor.

Google bu noktada da bizi yalnız bırakmadı. Kalabalık gruplar ya da takım halinde çalışanlar için entegre çevrimiçi olan google etkinlik takvimi tasarımı da var. Üstelik işlerinizi sıraya koyarak yürütebilmek için Hangouts, Drive, Google Sites ve Gmail uygulamaları ile uyum içinde çalışabilmekte ve bu sayede kimse artık takvim üzerinden planlamaya vakit harcamıyor. Dolayısıyla takım tüm enerjisini kararlaştıran planları gerçekleştirmeye yönlendiriyor.

Toplantı için yapılan akıllı planlamalar sayesinde

  • Beraber çalıştığınız arkadaşlarınızın uygunluk durumunu görebilir
  • Etkinlikleri hızlıca planlayabilir
  • Takvimleri aynı anda ekibin tümüne ulaştırabilir
  • İstediğiniz hususları görebilmeleri için kısıtlama yapabilirsiniz.

Takvim üzerindeki planlamanızı tablet akıllı telefon ya da bilgisayarınızda yapabilir ve istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Google şirketinin üretmiş olduğu diğer mobil uygulamalar ile google etkinlik takvimi senkronize edilebildiğinden bunu gerçekleştirebilir üstelik telefon takviminizi buna dahil edebilirsiniz. Özellikleri beğenildiğinden google etkinlik takvimi çok sayıda kişi tarafından aynı zamanda kullanışlılığı nedeniyle tercih edilmektedir. Organizasyon ve benzer ajanda uygulamaları düşünüldüğünde çok önde olduğu söylenebilir. Kullanıcılara sunulan ve hayatı kolaylaştıran özellikleri kayda değer. Uygulanan grup takvimleri ile grubunuza ait etkinlik takvimi yapabiliyor ve kişisel takvimden farklı olarak tüm ajandayı takip edilebiliyorsunuz.

Karışık görünüyor, rahatlıkla Google etkinlik takvimini kullanabilir miyim?

Hiç düşünmeyin google etkinlik takvimi gmail uygulamasından ulaşması gayet kolay bir uygulama. Gmail hesabınıza girdikten sonra takvim butonuna basmanız yeterli. Takvimlerin menüsü üzerinden yeni takımı oluşturarak grup takvimi kurmaya yaklaşıyorsunuz. Uygulama üzerinde yer alan takvim adı, açıklama ve yer bilgilerini de doldurduğunuzda takvimin genel yapısı tamam demektir.

Takviminizi oluşturduğunuzda ekranın sol tarafında ilgili menünün hemen altında ismini belirlemiş olduğunuz grup takviminizi görmeniz mümkün. Takvimi paylaş seçeneği ile takviminizi davet etmek istediğiniz kişilere de gönderebiliyorsunuz. Seçiminize bağlı olarak menüden genel takvim üzerinde hangi renk olacağını da seçebiliyorsunuz.

Dilerseniz google eğitim takvimi ve etkinlik içeriklerini sadece e-postanızın ekli olduğu gruba açabilir, sadece belli kişilerle de paylaşabilirsiniz. Burada karşınıza çıkabilecek izin ayarları hakkında bazı hususları belirtmekte yarar var.

Değişiklik yapma/paylaşımı yönetme kısmı, etkinlikleri ve ayarları değiştirme, arzunuza uygun paylaşmalarınızı kontrol etmek içindir. Etkinliklerde değişiklik yapma butonu ile sadece etkinlik eklenebilir düzenleme yapılabilir.

Tüm etkinlik ayarlarını görme kısmından detayları görebilirsiniz. Son olarak yalnızca serbest ya da meşgul durumda gör seçeneğini aktif hale getirdiyseniz paylaşım yaptığınız kişiler sadece meşgul ya da müsait olduğunuzu görebileceklerdir.

Taleplerinize cevap verebilen bir uygulama google etkinlik takvimi ve olmazsa olmazı hatırlatma seçenekleri. Hatırlatmalar ve bildirimler linki belirlemiş olduğunuz etkinliklerin size hangi yollarla bildirileceğine ilişkin ayarları gösteriyor. Dost, arkadaş ya da mesai çalışanlarınızla grup takvimi oluşturmak işte bu kadar kolaydır.

Zaten bu yüzden olsa gerek, google takvim, yoğun şekilde gmail e-posta, google eğitim takvimi, android sistemli telefon ya da diğer cihazları kullananlar tarafından en çok tercih edilen uygulamalar arasında bulunuyor.

Aklınıza gelen google destekli olan servisler ve tüm cihazlar desteklediği için her zaman ve istediğiniz yerden ajandanıza erişmeniz mümkün. Burada saymış olduğumuz özellikler yanında ilgi çekici takvimler adı verilen hizmeti de bulunuyor. Hizmeti kullanarak tatiller, spor, diğer gibi bölümler bulunuyor. Tatiller sınıfında tüm dinlerin bayramlarını ekleyebilirsiniz. Bu sayede farklı ülkelerin milli olan bayramlarını görebilirsiniz.

Liste öğesinin altında yer alan önizleme kısmına bastığınızda bu takvimi eklediğinizde nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Spor butonu ile sevdiğiniz sporlar ve takımlar hakkında tüm bilgilere ulaşmanız mümkün. İster lig takip edin ister yalnızca takımınızı.

Diğer sekmesi ise dikkat çekici bir bölüm, alternatif ve farklı takım seçenekleri sunuyor. Ayın evreleri farklı takvimlerde yılın hangi günü, doğum günleri vb. ayrıntılaraulaşmak mümkün.

Eğitim için de Google eğitim takvimi yanınızda

Şirket CEO’su Sundar Pichai, teknoloji eğitimi tek başına geliştiremez ancak çözümün güçlü bir parçası olabilir diyor. Gerçekten gelişen teknoloji, öğretim ve öğrenim aşamalarının gelişmesine katkı sağlıyor. Google, politika olarak tüm dünyadaki herkesin her türlü bilgiye ulaşmasını amaç edindiğini söylüyor.

Oluşturulan google takvimi beraberinde önemli kazanımları kullanıcılara getirdiği için günümüz itibariyle bu uygulamanın sık bir şekilde tercih edildiği bilinmektedir. Özellikle eğitim amaçlı planlamalar bu takvim oldukça faydalı olmaktadır.

Bundan dolayı google eğitim takvimi eğitimde birçok alanda eğitime destek amacında olan şirketin eğitselamaçlarla kullanılabilir ürünlerinden biri. Öyle kitranslate uygulaması kullanarak farklı dillerde çeviri yapabilir, books ile kitap özeti ve kitaplara ücretsiz erişebilir, scholar ile bilimsel yayınları arayabilir, blogger ile eğitim için bloglar oluşturabilirsiniz. Siz yeter ki isteyin…  

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *