Google Plus’a Fotoğraf Nasıl Eklenir?
11 Kas, 2018 22:07 tarihinde eklendi

Google Plus’a Fotoğraf Nasıl Eklenir?

Google Plus’a Fotoğraf Nasıl Eklenir?

İnsanlarla fotoğraf paylaşabilmeyi, sohbet edebilmeyi sağlayan Google Plus çeşitli özellikleri ile dikkat çeken Google uygulamalarından biri. Google Plus’a üye olmanın ardından yeni kişiler eklenebilir ve mevcut kişilerle iletişime geçilebilir. Google Plus’a telefonlardan tabletlerden fotoğraf yükleyerek diğer kişilerle paylaşılabilir. Peki, Google Plus’a fotoğraf nasıl eklenir?

  • İlk olarak Google Plus uygulamasına girilir.
  • Ardından Google Plus profiline girilir ve sol kısımda yer alan fotoğraflar sekmesine tıklanır.
  • Bu işlemin ardından sağ üst köşeye gidilerek yeni fotoğraf yükle ’ye tıklanır.
  • Albüm oluştur kısmından bir albüm adı girilebilir. Bu sayede yüklenen fotoğraflar doğrudan ilgili olan sürüklenir. Bilgisayardan fotoğraf seç butonu tıklanarak da fotoğraflar manuel şekilde belirlenip eklenebilir.
  • Fotoğraflar seçildikten sonra fotoğraflar yüklenmeye başlar.
  • Fotoğrafların yüklemesi tamamlandığında albüm oluştur kısmına tıklanabilir. Bu sayede fotoğraflar aynı dosya içerisinde düzenli şekilde kaydolur.
  • Kişiler isterse albümü Google Plus üzerinden paylaştığı sırada yorum ekleyebilir. Böylece fotoğraf hakkındaki hisler ve bilgiler de eklenmiş olur ve başkalarının da okuması sağlanır.

Aynı zamanda masaüstü bilgisayar üzerinden de aynı adımları gerçekleştirerek fotoğraf yükleyebilir ve paylaşım esnasında aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz.

Google Plus Fotoğraf Gizliliği

Fotoğraf seçiminin ardından ekle butonu ile fotoğraf yüklemesi tamamlandıktan sonra son adımda gizlilik ayarları belirlenebilir. Burada çevrelerimiz, herkese açık, genişletilmiş çevreler seçenekleri çıkmaktadır. Kişiler kendi belirledikleri gruplarla da fotoğrafı paylaşabilir. Bu seçimin ardından Google Plus’a fotoğraf nasıl eklenir? Fotoğrafı paylaşmak için paylaş butonuna tıklanması gerekir. Google Plus masaüstünün yanı sıra tablet ve telefonlar için de Android işletim sistemlerine yönelik uygulamaları da bulunur.

Google’a Görsel Yükleme

Google birbirinden farklı uygulamaları ile resim eklemeyi, sohbet etmeyi, fotoğrafları muhafaza etmeyi sağlar. Uygulamalar bilgisayarlar üzerinden kullanabildiği gibi mobil cihazlardan da kullanılabilir. Bu uygulamalardan biri olan Google Plus arkadaş ekleme, sohbet ve fotoğraf ekleme özellikleri ile bilinmektedir. Google Plus’a fotoğraf nasıl eklenir merak edilen sorulardan biridir. Google Plus’a fotoğraf ya da görsel eklemek için ve bunu herkes ile paylaşmak için fotoğrafın herkese açık olması gerekir. Google üzerinden web sitelerinde fotoğraf paylaşma ve içerik ile alakalı görsel eklenebilir. Google bu özelliği kolayca kullanmayı sağlar. Görseller Google+ gibi sosyal ağlara yüklenebildiği gibi Blogger kullanılarak bloğa eklenebilir ya da Google Sites kullanılarak kişiler kendi web sitelerine fotoğraf yüklemesi yapabilir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *