Google Plus Kullanıcı Adı Alma
31 Eki, 2019 16:18 tarihinde eklendi

Google Plus Kullanıcı Adı Alma

Google Plus Kullanıcı Adı Alma

Google’ın sosyal ağ paylaşım platformu olan Google Plus artık özel URL adı alınmasını destekliyor. Google Plus kullanıcıları adres çubuğunda istediği kullanıcı adının görünmesi olanağına sahip değildi. Sadece belirli marka ya da kuruluşların kullanabildiği URL seçeneği genişletilerek normal kullanıcıların da hizmetine sunuldu. Ancak özel URL alacak kullanıcıların en az 10 takipçi sayısına ulaşmış olması, Google+ hesabının en az 30 günlük olması ve bir profil resmi olması şartı sunulmuştur. Yerel Google+ sayfalarının doğrulanmış olması, yerel olmayan Google+ sayfalarının ise bağlı oldukları bir Web sitelerinin olması gerekmektedir. Bu şartlara uyan kullanıcıların kullanmakta olduğu Google+ hesabına veya bildirim kısmına özel URL hakkında bilgilendirme gelecektir. Gelen bildirimde istenilenlerin karşılandığı durumda kullanıcı, tercih ettiği özel kullanıcı adını kullanabilir. Şu an bu özelliğin tüm kullanıcılarda aktif olmadığı, zamanla yukarıdaki koşullara sahip olan kullanıcıların özel kullanıcı adı oluşturmalarına olanak sağlanacağı belirtildi. Daha prestijli ve akılda kalıcı bir görünüm için sizde kullanıcı adınızı hemen alın. Özel URL, direkt olarak profilinize veya sayfanıza bağlanılabilir ve kısa, hatırlanması kolay olan bir Web sitesine sahip olmanızı sağlar. Örneğin, YouTube’un Google Plus sayfası kullanıcıları kendi sayfasını ziyaret etmek üzere google.com/+YouTube adresine yönlendirilir. Gereken şartları karşılayabiliyorsanız Google+ hesabınız ya da sayfanız için özel URL alabilirsiniz. Bu Google+ profil veya sayfanıza önceden atanan özel URL’lerden seçebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Özel URL’ler, Google+ Kullanıcı içeriği ve Davranış Politikalarına, Google+ Özel URL Kullanım şartlarına uygun şekilde kullanılmaktadır.

Özel URL’nizin Google+ Yoluyla Alınması

Başlamak için “Özel URL Al” butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra profilinizdeki “Hakkında” bölümüne girerek Google+ URL’nizin altında yer alan “Talep Et” bağlantısına tıklayın.

Onaylanan URL’lerinizi göreceksiniz. Birden fazla seçenek görüyorsanız en çok beğendiğinizi seçebilirsiniz. Özel URL’yi kendinize özgü yapabilmeniz için sizden birkaç rakam ve harf istenebilir.

Hizmet şartlarını kabul edin.

“URL’yi değiştir”e tıklayın.

Hesabınızın cep telefonu numaranız ile doğrulanması istenebilir. Bunu yapmanız gerekirse bu işlem için bir kutucuk açılır. Cep telefonu numaranızı girin. Numaranız ile kullanıcıların sizi bulmasını kolaylaştırmak için kutucuğu işaretleyin. Cep telefonunuza gelen kodu kontrol edin. Kodu ilgili kutucuğa girin. “Doğrula”ya tıklayın.

Onaylandıktan sonra URL Google+ sayfanıza ya da profilinize bağlanır. Bu nedenle her şeyin tam olarak istediğiniz şekilde olduğundan emin olmalısınız. Çünkü daha sonra URL’nizi değiştirme talebinde bulunamazsınız. Tamamen emin olduğunuzda “Onayla” butonuna tıklayarak kendi özel URL’nizi yapabilirsiniz.

Özel URL’nizi Değiştirme

Özel URL’nizin büyük harf kullanımı veya fonetik işaretlerini değiştirmek istiyorsanız Google+ profilinize gidin. Buradan “Bağlantılar”a tıklayın. Açılan sekmede biçimlendirmede değiştirme yapmanıza olanak tanıyan bir kutucuk görünür. Buradan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *