Google Plus Hesabı Nasıl Silinir?
29 Eki, 2019 16:06 tarihinde eklendi

Google Plus Hesabı Nasıl Silinir?

Google Plus Hesabı Nasıl Silinir?

Bazı zamanlar sosyal medya kullanmaktan sıkılmış veya farklı nedenlerle hesaplarımızı silmek istiyoruz. Tüm bu bildirimlerden, yazışmalardan bir süre sonra rahatsız olmaya başlıyoruz. Bu yazımızda size ünlü sosyal medya platformlarından hesaplarımızı nasıl sileceğimizi anlatacağız. Gerekli adımları izledikten sonra hesaplarınız tamamen silinecektir. Ama şunu belirtmek isteriz ki çoğu sosyal medya aracı silindikten sonra bir daha geri getirilmemek üzere kapanıyor. Yani hesabınızı sildiğiniz zaman bir daha o hesaba erişim sağlayamıyorsunuz. Tüm mesajlarınız, fotoğraflarınız siliniyor ve başkaları tarafından da görülmüyor. Fakat etiketlendiğiniz fotoğraflar başka kullanıcılar tarafından görülebiliyor. Örneğin arkadaşınız ile beraber çekildiğiniz bir fotoğrafı arkadaşınız kendi hesabında paylaştığında bu fotoğraf tamamen ortadan kalkmıyor. Bu yüzden hesabınızı silerken bunu da göz önünde bulundurun. Hesapların silinmesi konusunda araştırma yapılan bir diğer alan da Google Plus’tır.  Google Plus hesabı nasıl silinir? Sorusunun cevabını bularak bu hesap sıfırlanabilir.

Facebook hesap silme

İnsanların en çok silmek istediği sosyal medya araçlarında facebook birinci sırada yer alıyor. Özellikle kendine açılan davalardan sonra birçok kullanıcı hesabını tamamen dondurmuş yada silmişti. Dava sonuçları da facebook’un suçlu görülmesine karar verdikten sonra çok ağır bir kullanım oranı kaybetmişti. Peki Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır? Maddeler halinde anlatmadan önce hesabınızı dondurabileceğinizi de söylemekte fayda var. Hesabınızı dondurduktan sonra gene sizi kimse göremez. Ayrıca istediğiniz anda kullanıcı adi şifreniz ile giriş yaparak facebook’u kullanmaya devam edebilirsiniz.

  1. Facebook’a giriş yapın

  1. Daha sonra sayfanızın sağ üst köşesinden ayarlara girin.
  2. Ardından sol üstte bulunan Facebook Bilgilerin yazısına tıklayın.
  3. Açılan sayfada karşınıza çıkan hesabını ve bilgilerini sile basın
  4. Son olarak hesabı sile tıklayarak, Facebook hesabınızı silebilirsiniz.

İnstagram hesap silme

Facebook gibi instagram da belli bir süreden sonra insanların silmek, kullanmamak istediği bir platform haline dönüşüyor. Genelde insanlar çok fazla insan takip edince ve tek tek çıkartmak zor geldiğinde hesabını siliyor yada yeni bir hesap açıyor. Belirtmek isteriz kiFacebook gibi İnstagramda’da hesabınızı dondurabilirsiniz. Bu sayede size ulaşılamaz ve fotoğraflarınız görünmez. Peki İnstagram hesap silme nasıl yapılır?

  1. Öncelikle şu linke tıklayıp İnstagram’a kullanıcı adi ve şifreniz ile giriş yapın. https://instagram.com/accounts/remove/request/
  2. Açılan sayfada karşınıza çoktan seçmeli bir alan çıkacaktır. Burada İnstagram hesabınızı neden silmek istediğini soracak. Size en uygununu ya da herhangi birini işaretleyip ileri sayfaya gidin.
  3. Son olarak açılan yeni sayfada karşınıza gelen kutucuğa İnstagram şifrenizi yazmanız gerekiyor. Bunu da yazdıktan sonra “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna bastığımızda hesabımız tamamen silinecektir.

Google Plus hesabı silme

Şirketlerin daha fazla kullandığı Google Plus tek bir tık ile silinebiliyor. Ayrıca silmek istediğiniz Google hesaplarında örneğin youtube gibi tekli veya çoklu seçim olarak silmeye olanak sağlıyor. Peki Google Plus hesabı nasıl silinir?

Profilinizi silmeden önce hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Yani doğru hesapta oturum açmış olduğunuzdan emin olun. Zira sildikten sonra bir daha hesabınız geri gelmeyecektir.

http://plus.google.com/downgrade adresini ziyaret edip oturum açın

Daha sonra sayfada hesaplarınız çıkacak

Yandaki çöp kutusuna basarak Google+profilinizi dilediğiniz zaman silebilirsiniz.

 

Önemli!

Daha önceden de dediğimiz gibi herhangi bir sosyal medya aracından profilinizi tamamen silmek istiyorsanız, silmeden önce dondurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü silinen hesapları geri getirme diye bir şey bulunmuyor. Ama dondurduğumuz zaman istediğimiz zaman, hesabımızı geri açabiliyoruz. Sosyal medyada o kadar fazla anıyı arkadaşlıkları da bir anda silmenizi tavsiye etmiyoruz. Hesabı sildikten sonra sosyal medyanın mail adresine hesabımı geri istiyorum diye bir şey de söyleyemiyoruz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *