Google Now Launcher Nedir?
17 Mar, 2019 0:29 tarihinde eklendi

Google Now Launcher Nedir?

Google Now Launcher Nedir?

Google, servisleri ile sürekli yenilikler yapmaktadır. Bu yeniliklerden biri de Launcher servisidir. Google, Launcher servisi ile çeşitli hizmetler sunulmakta ve servis sayesinde Google Now’a daha hızı ve kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir. Google Now Launcher nedir sorusunun cevabı ise şöyledir: Emel olarak Google asistana tek bir hareketle ulaşmaya imkan veren bir uygulamadır. Google’ın Now Launcher servisi ile hem bütün Google servislerine hem de Now arama servisine tek bir hareket ile erişim sağlanmaktadır. Bu uygulama ile ana ekranda “OK Google” denildiği takdirde sesli aramaya erişilebilmektedir.

Google’ın Sunduğu Now Servisi Nedir?

Google tarafından kullanıma sunulan Now servisi, temel olarak bir kişisel asistandır. Bu asistan ile birçok işlem yapılabilmektedir. Google Now ile sesli aramalar yapılabilir veya birtakım komutlar verilebilir. Bu servis ile anlık olarak hava durumu bilgisi, maç skoru bilgisi veya uçak rezervasyonu gibi birçok çeşitli konu hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Servisin bir diğer özelliği ise zaman içinde kullanıcıyı tanıyarak sonuçları buna göre düzenlemesi ve daha ilgili sonuçlar ortaya koymasıdır. Google Now, kullanıcıyı tanımaya başladıktan sonra çok daha detaylı ve kişisel bilgilendirmeler yapabilir. Bunlar, trafikten kurtarıcı yol önerileri ve aracın son park edildiği yer bilgilerini gösterme gibi hizmetlerdir. Google Now nedir diye merak edenler, servisi kullanarak çok fonksiyonlu kişisel bir asistan olduğunu görmektedir.

Google Now Kullanımı Nasıl Olur?

Google Now kullanımı oldukça basit bir şekilde yapılır. Bunun için öncelikle Android 4.1 ve üzeri bir cihaza sahip olmak gerekir.

Daha sonra cihaz ayarlar menüsü üzerinden Google sekmesine girilmelidir. Buradan da arama, asistan ve ses seçeneğine tıklanmalıdır.

Arama ve now seçeneğine girilip özet akışı etkinleştirildiği takdirde Google Now kullanımı yapılabilmektedir. Google Now nasıl kullanılır diye merak edenler, bu işlemleri uygulayarak oldukça kolay bir şekilde Google Now’ı etkinleştirip kullanıma başlayabilir.

Google Now Kullanımı Nasıl Durdurulur?

Google Now servisini kullandıktan sonra isteğe bağlı olarak kapatmak da mümkündür. Kapatma işlemi sadece birkaç basit işlem ile tamamlamaktadır. Google Now servisini kapatmak için açma işlemi için yapılanlar uygulanır. Öncelikle cihazın ayarlar bölümünden Google sekmesi açılmalıdır. Buradan ise arama ve now alanından özet akışının devre dışı bırakılması gerekir. Böylece Google Now nasıl kapatılır sorusunu merak edenler, kapatma işlemi yapabilmektedir.

Google Now Türkçe Kullanımı

Google Now servisi ile pek çok konuda bilgilendirme ve yönlendirme hizmeti verilmektedir. Ayrıca sesli komutlar ile de çeşitli işlemler yapılmaktadır. Google Now Türkçe kullanımı ile hatırlatıcılar oluşturulabilir, yol durumları hakkında bilgi sahibi olunabilir, hava durumu öğrenilebilir. Bununla birlikte Google Now Türkiye uygulaması sayesinde spor, borsa, haberler ve benzeri birçok konuda kişisel kullanıma göre bilgilendirme yapılmaktadır.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *