Google Earth Nedir?
5 Kas, 2018 23:01 tarihinde eklendi

Google Earth Nedir?

Google Earth Nedir?

Sadece elinizdeki telefon, bilgisayar ya da tablet ile dünyayı gezmek fikri size de ilgi çekici gelmiş olmalı. Uydu aracılığı ile dünyanın her yerinden alınan görüntüler, Google Haritalar hizmeti ve Google Earth aracılığı ile ücretsiz şekilde kullanıcılarına sunuluyor.

Kullandığınız Google Earth uygulaması ile tüm dünyayı uçakla geziyormuş gibi hissedebilir ve inanılmaz keyif alabilirsiniz. Google Earth ile neler yapılabilir sorusuna bir cevap da iki mesafe arasındaki uzaklığı belirlemek olacaktır. İki mesafenin arasının ne kadar uzak olduğunu belirleyebileceğiniz uygulama ile sokak görünümüne de girerek bilmediğiniz yerleri daha yakından görebilirsiniz.

Google Earth Nasıl Kullanılır?

Tamamı uydudan alınan görüntülere dayanan Google Earth, aldığı görüntüleri birleştirerek kullanıcılarına dünyayı bir kahve eşliğinde gezme fırsatı sunuyor. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamada, uydudan alınan görüntüler birleştirilerek resim haline getirilip, üç boyutlu bir görüntü elde edilmiş. Bu sayede istediğiniz herhangi bir ülke, il veya ilçeyi doğrudan gezme şansı sunulmuş.

Peki Google Earth nasıl kullanılır? Online olarak tarayıcı tabanlı kullanılabilen bu uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey parmaklarınızı kullanarak yakınlaştırıp uzaklaşmak veya hızlı bir şekilde ekranı çekerek dünya üzerinde istediğiniz gibi hareket etmek.

Çok sık aralıklar ile güncellenmese bile kullanıcıların oldukça memnun kaldığı bu uygulama ile gitmek istediğiniz veya gideceğiniz bir yer hakkında rahatlıkla bilgi toplayabilir, mesafeleri hesaplayabilir ve gidiş yollarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Google Earth Nereden İndirilir?

https://www.google.com/intl/tr/earth/download/gep/agree.html adresinden Google Earth’i indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *