Google İş Başvurusu (Google Job Application)
16 Mar, 2019 0:26 tarihinde eklendi

Google İş Başvurusu (Google Job Application)

Google İş Başvurusu (Google Job Application)

Google job application

Google her geçen gün yaşamımıza daha fazla girmektir. Teknoloji devi olarak adlandırılan Google şirketinde çalışmak ise pek çok kişinin hayali durumuna gelmiştir. Google job application için neler yapılmalı, bu şirkette nasıl işe girilir gerçekten önemli bir konuma gelmiştir. Google iş başvurusu yapan adaylarına hangi soruları sorar, adayları hangi mülakatlardan geçirir, çalışanlarına ne kadar ücret öder bunların hepsi iş arayanlar ve Google çatısı altında çalışanlar için önemlidir.

Google ürettiği projeler ile çalışanlarına sağladığı çalışma ortamı, çalışma biçimi ile sürekli gündemdedir. Günümüzde Google dünyada teknoloji devleri arasında çoktan yerini almıştır. Google job application merkezden yönetilmektedir. Yani Google iş başvurusu yapmak için İstanbul’da bulunan Google ofisine giderek iş başvurusu yapmanız söz konusu değildir. İş yaşamına Google bünyesinde devam etmek isteyenler, Google tarafından ülke bazında açıklanmış olan açık pozisyonları kendi sitesi üzerinden inceleyebilir, buradaki iletişim bilgileri üzerinden Google ile temasa geçebilirler.

Google job application adresleri

Google iş başvurusu yapmak isteyenler için sitesinde başvuru adresleri belirtilmektedir. Google Türkiye’de bulunan açık pozisyonlar, Türk çalışanların olduğu Google Dublin ofisinde olan açık pozisyonlar için ilgili yerlere başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Google Türkiye’de staj yapmak isteyen öğrenciler, Google yerel rehberler için evden çalışmak isteyenler için de açık pozisyonlar sitede yer almaktadır. Evden çalışanlar için bu çalışmak olmasa da, katkıları doğrultusunda Google bu kişilere bazı ödüller vermektedir.

Google işe alım süreci

Google job application için bir mikro sitesi üzerinden işlemler yapılıyor. Bu sitede başvuru, iş görüşmesi ve karar aşamalarını takip edebilirsiniz.

Başvuru aşamasında işe başvuru yapanların deneyimlerine ve yeteneklerine göre Google açık pozisyonlar üzerinden belirleme yapmaları istenmektedir. Daha sonra seçilen pozisyonun istediği özelliklerin sizde olup olmadığını gösterir CV nizi paylaşmalısınız. CV paylaşımından sonra pozisyona uygun olursanız iş görüşmesi için davet alırsınız.

İş görüşmesi aşamasında başvuru yapılan departmandaki bir yönetici ile Google Hangout ya da telefon ile iş görüşmesi yapılıyor. Yazılım mühendisi iş başvurusu için bu görüşmenin süresi yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir. Diğer iş pozisyonları için iş görüşmesinin süresi ise 30-45 dakika kadar sürmektedir. Google job application için yüz yüze görüşmeye davet alanlar ise görüşmeyi genellikle dört Google çalışanı ile yapmaktadır. Google mikro sitesinde iş başvurusu yapmak isteyenler için iş görüşmesine hazırlık konusunda da bazı bilgiler verilmektedir.

Karar aşamasında ise Google iş başvuru yapanlar bağımsız bir işe alım şirketi tarafından değerlendirmeye alınıyor. İş görüşmelerindeki geri bildirimler, CV, referanslar ve puanlamalar iş başvurusu yapanlar hakkında nihai karar verilmesine yardımcı oluyor. Başvuruyu yapan kişi hakkında işe alım kararı çıktığı takdirde çalışma paketini içeren tüm detayların yer aldığı bir teklif yapılmaktadır.

Google çalışanlarına ne kadar maaş vermektedir?

Google job application yapanlar için Google firmasının çalışanlarına verdiği maaş ta merak konusudur. Ancak bu konuda net bilgiler olmasa da yıllık dolar bazında çalışanların oldukça iyi maaş aldıkları söylenebilir. Google maaşlarının ele geçen net maaş olmadığını da belirtelim. Google şirketi de çalışanları için devlete vergi ve sosyal güvenlik gibi bazı ödemeler yapmaktadır. Bu nedenle Google tarafından teklif edilen maaşlardan yaklaşık ,% 30 kadar tutarın düşülerek net maaşın dikkate alınması gerekir.

Google job application yapanlar maaşların yanı sıra özel sağlık sigortası ve yemek gibi ödeneklerin de olduğunu dikkate alabilir. Çalışanlar lokasyona ve pozisyona göre bazı ek hizmetlerden de yararlanabiliyor.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *