Google Haritalar’a Konumuzu Daha Kolay Paylaşmanızı Sağlayacak Bir Özellik Geldi!
21 Eyl, 2019 1:04 tarihinde eklendi

Google Haritalar’a Konumuzu Daha Kolay Paylaşmanızı Sağlayacak Bir Özellik Geldi!

Google Haritalar’a Konumuzu Daha Kolay Paylaşmanızı Sağlayacak Bir Özellik Geldi!

Google, kullanıcıların konum paylaşım menüsünü sürekli şikâyet etmesinin ardından bir adım atarak yepyeni bir tasarım ile kullanıcılara hizmet sunmaya başladı. Google, Haritalar uygulamasını güncelleyerek paylaşım menüsüne yeni bir özellik ekledi.

Google Haritalar, dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi navigasyon servisi olarak biliniyor. Buna rağmen Google Haritalar, kusursuz bir şekilde çalışmıyor. Bu sebeple kullanıcılara mükemmel bir performans da sunmuyor. Google, özellikle mobil uygulama kısmında kullanıcılardan çok fazla şikâyet alıyordu. Bunun ardından gelen güncelleme ile daha stabil ve akıcı bir kullanıcı deneyimi bizleri bekliyor.

Yayınlanan yeni güncelleme ile sürümü değişen Google Haritalar uygulamasında paylaşım menüsü de yenilendi. Google Haberler’i kullanıyorsanız aşina olduğunuzu düşündüğümüz yeni paylaşım menüsünde, kaydırmalı bir arayüz bizi bekliyor. Böylelikle performansı sürekli düşük olarak bilinen eski arayüz de tarihe karışmış oluyor. Yeni arayüzde en üst bölümde alıcı bölümü, alt kısmında kişiler ve uygulamalar bulunuyor.

Google, her ürünü olduğu gibi Haritalar ürününü de kullanıcıların deneyimine göre sürekli olarak güncelliyor. Kullanıcılara basit bir kullanım ve kolaylık sağlamak isteyen Google, Haritalar uygulamasının yanı sıra Haberler ve Asistan uygulamasında da yeni güncellemelerle karşımıza çıktı. Bu yeni güncellemeler ile birlikte en dikkat çeken özellik ise konum paylaşmanın çok kolay bir hale gelmesi oldu.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *