Google Hangout Nasıl Arşivlenir?
7 Ara, 2018 13:14 tarihinde eklendi

Google Hangout Nasıl Arşivlenir?

Google Hangout Nasıl Arşivlenir?

Hangout, Google+ kullanıcılarının birbirleriyle konuşmasına, etkileşime, anlık mesaja ve görüntülü sohbet etmesine olanak tanır. Google Hangouts, kullanıcılar tarafından oluşturulur ve bir anlık mesajlaşma uygulaması gibi kullanılır. Katıldığınız veya oluşturduğunuz Hangout’lar, Google Plus hesabınızın Hangouts bölümünde listelenir ve görüntülenir. Hangout listenizi zaman içinde biraz kalabalık hale getirdiyse, Hangout’larınızı arşivleyerek önceki sohbet kutularını silmeniz gerekmeden alanı temizleyebilir ve alan açabilirsiniz.

Google + ‘ya Gidin

Bir web tarayıcısını açın, adres çubuğuna https://plus.google.com adresini yazın ve Enter tuşuna basın.

Hesap Bilgilerinizi Girin

Sağlanan metin alanına Google hesabınızın adını ve şifresini yazın. Tamamlandığında, hesabınıza giriş yapmak için mavi “Oturum Aç” düğmesini tıklayın. Sayfanın sol üst köşesindeki Menü açılır listesini tıklayın. Menü açılır listesinde, bulunduğunuz sayfanın başlığı görüntülenir.

Menü Açılır Listesinden “Hangouts” Seçin

Bu, sizi hesabınızın Hangouts bölümüne götürecektir.

Arşivlemek İstediğiniz Hangout’u Açın

Sayfanın sağ tarafında, şu anda sahip olduğunuz tüm Hangout’ları listeleyen bir panel görürsünüz. Bu, Hangout listesidir.

Sohbet Kutusu Seçeneklerine Gidin

Seçeneklerine erişmek için Hangout sohbet kutusunun sağ üst köşesindeki dişli çark simgesini tıklayın.

Hangout’u Arşivleyin

Sohbet kutusunda görüntülenen seçenekler listesinden “Arşivle” seçin. Bu, seçilen Hangout’u otomatik olarak arşivler. Arşivlenmiş Hangout’a erişmek için;

Hangout Seçeneklerine Erişin

Panel listesinin sağ üst köşesinde, aşağı bir ok (Hangout listesi arama çubuğunun hemen yanında) görürsünüz. Bu aşağı oku tıklayın ve Hangouts seçeneği görüntülenecek.

Arşiv Hangouts Listesine Gidin

Hangouts seçeneklerinde, “Arşivlenmiş Hangout’lar” ı tıklayın. Bu, sahip olduğunuz tüm arşivlenmiş Hangout’ların listesini görüntüler.

Arşivlenmiş Hangout’u Açın

Listeden görüntülemek istediğiniz Hangout’u tıklayın ve ekranın altındaki küçük bir sohbet kutusunda açılır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *